27. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Flek na kabátě ‚zastínil‘ mrakodrap. Kim Čong-un zažil trapas při inspekci stavby

Kim Čong-un v umazaném kabátu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Čong-un v umazaném kabátu. | foto: Choson TV

PRAHA Celé odpoledne mělo být o nových mrakodrapech, které severokorejský režim buduje v ulici Ryomyong. Návštěvu Kim Čong-Una v komplexu nových budov v Pchogjangu však zastínila trapná nehoda. Kontroverzní vládce si umazal kabát o nově natřenou stěnu.

Reportáž severokorejské televize o návštěvě Kim Čong una na stavbě nových mrakodrapů ještě před jejich dostavěním, ukazují fotografie vůdce dohlížejícího na průběh stavby. V několika různých místnostech s muži se zápisníky, kteří se zaznamenávají jeho nápady.

Na jedné z fotografií shlíží vůdce na Pchjongjang a opře se přitom o čerstvě natřenou stěnu. Další snímky pak ukazují bílé skvrny od malby na kabátě Kim Čong-Una i stopy po barvě po pokusu kabát očistit.

Kim Čong Un se při pohledu z mrakodrapu opřel o stěnu.
Trapný moment nastal ve chvíli, kdy fotografie se skvrnou na kabátě zveřejnila...

Fotografie, které ukazovaly zašpiněný kabát severokorejského vůdce byly následně státní propagandou odstraněny, ale na sociálních médiích kolovaly nadále.

Mrakodrapy, které se Kimův režim rozhodl vybudovat v hlavním městě Severní Koreje Pchjongjangu mají sloužit jako byty. Stavba trvá již rok a prozatím stála přes 200 milionů dolarů. Má být dokončena 15. dubna, tedy v Den Slunce. Tak se nazývá den, kdy se narodil Kim Ir-sen, dědeček současného diktátora.

mhMartin Hampejs

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Zámečník / svářeč, Praha, 25-30 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz