29. října 2016 21:55, aktualizováno  21:58 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hůlka cestou z udílení vyznamenání ztratil medaili od Zemana

Daniel Hůlka přebírá státní vyznamenání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Hůlka přebírá státní vyznamenání. | foto: MAFRA

Daniel Hůlka dostal na páteční sváteční ceremonii na Hradě medaili za zásluhy od prezidenta Miloše Zemana. Dlouho se z ní ale neradoval, po cestě z Hradu ji totiž ztratil. Metál našel o chvíli později televizní reportér.

Jméno Daniela Hůlky na seznamu vyznamenaných z 28. října vyvolalo značné kontroverze, mimojiné proto, že je Hůlka známým Zemanovým obdivovatelem a v minulosti dokonce kandidoval za Zemanovce. 28. října na Pražském hradě skutečně od Zemana dostal medaili za zásluhy v oblasti umění. Podle serveru Blesk zpěvák ale medaili po cestě domů ztratil.

Metál našel reportér televize Nova, který byl na Hradě přítomen také. „Cosi se blýskne na zemi – metál, po rozhovoru ho tedy dám hradní stráži (plánuju). Po dlouhých minutách se ale k hradní bráně vrací Hůlka v předklonu. Cosi hledá, že by vyznamenání!? A tak se ještě během rozhovoru metál vrací ke svému majiteli,“ napsal reportér serveru Blesk. Hůlka se k věci nevyjádřil a rozhovor odmítl dát i svému nálezci.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!