Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Ivetu uštval bulvár, říká její okolí. Velká lidská tragédie, míní Gott

Iveta Bartošová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iveta Bartošová | foto: Isifa

PRAHA Někdejší trojnásobná zlatá slavice, která se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a pokoušela se navázat na svou úspěšnou kariéru, svůj život ukončila skokem pod vlak v Uhříněvsi. Iveta Bartošová, která plnila roky přední strany bulvárních listů, byla podle jejích nejbližších spolupracovníků novináři "uštvána".

Producent a hudebník František Janeček, který pro Bartošovou napsal například hit Léto, uvedl, že by se nad sebou měli zamyslet zejména zástupci bulvárního tisku, protože "Ivetu uštvali".

Pocta v TV

Česká televize připomene tvorbu a osobnost Ivety Bartošové. Na svém prvním programu odvysílá v úterý epizodu životopisného cyklu Po stopách hvězd, věnovaný právě Ivetě Bartošové.

"Byla fenoménem a úžasnou zpěvačkou. Lidsky to bylo milé děvče a pro publikum 'princezna z Moravy'. Na tragédii se podepsala souhra nešťastných náhod, ale je to čítankový příklad, jak se na někom může podepsat bulvár. Je mi to moc líto i s ohledem na jejího syna Artura," řekl Janeček.

Bartošová v Uhříněvsi žila se svým manželem Josefem Rychtářem. Právě ten potvrdil, že zpěvačka je mrtvá. "Můžou za to mediální hyeny," sdělil pro server iDNES.cz.

Také hudebník Petr Šiška, který pro Bartošovou napsal několik textů, se domnívá, že za sebevraždou Bartošové stojí "štvavá kampaň novinářů". "A také její rozháraný soukromý život. Mrzí mě to, byla to jedna z nejlepších zpěvaček u nás, ale bylo jen otázkou času, kdy se to stane," podotkl.

Na hrozící tragédii upozornil také Lukáš Rejmon, kdo se dříve staral o koncerty Bartošové a komunikaci s fanoušky, později převzal i agendu manažera. "Pokud se sebou něco neudělá, tak do půl roku zemře," varoval. "Přitom by se ještě mohla zachránit. Musela by se ale kompletně stáhnout ze showbyznysu," uvedl nedávno.

Komentář Lidových novin

"K Ivetině tragickému osudu je těžké cokoli upřímného dodávat a nějak ho hodnotit. Žila nekončící vnitřní drama, plné přeludů, naděje i hrozeb. Sama v sobě prožívala věčný souboj křehkosti se všudypřítomným zlem, do kterého dávala nahlédnout svým posluchačům. Snad právě proto dokázala někdy být tak přesvědčivá," sdělil Vladimír Kočandrle z vydavatelské společnosti Warner Music.

K úmrtí Bartošové se na svých facebbookových stránkách vyjádřil Karel Gott. "Milí příznivci, je to pár minut, co jsem dozvěděl tu hroznou zprávu. Je to velká lidská tragédie, proto upouštím od jakýchkoli vzpomínek na Ivetu... Cokoli v tuto chvíli říct, je zcela zbytečné," napsal.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...