4. října 2012 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lady Gaga na Twitteru boduje. Má přes 30 milionů fanoušků

Lady Gaga je známá sběratelka módy. Z aukce šatů od už nežijícího návrháře Alexandera McQueena si jeden model také odnesla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga je známá sběratelka módy. Z aukce šatů od už nežijícího návrháře Alexandera McQueena si jeden model také odnesla. | foto: ČTK

NEW YORK Americká popová zpěvačka Lady Gaga v noci na dnešek pokořila jako první člověk hranici 30 milionů odběratelů na internetové síti Twitter.

Šestadvacetiletá provokatérka si tak drží prvenství před kolegy z branže, jimiž jsou Kanaďan Justin Bieber (28,6 milionů stoupenců) a Katy Perryová (27,3 stoupenců).

Twitter

Twitter má více než 500 milionů registrovaných uživatelů, ale jen 140 až 170 milionů síť používá pravidelně. Lze si také objednat odběr příspěvků konkrétního uživatele, a stát se tak jeho "followerem", příznivcem.

V boji o takzvané "followery" Lady Gaga už před dvěma lety předstihla Britney Spearsovou a v květnu 2011 jako první pokořila metu deseti milionů stoupenců. Dvacetimilionová hranice padla letos v březnu.

Spearsová má nyní na Twitteru kolem 20,8 milionu fanoušků a například americký prezident Barack Obama zhruba 20,5 milionu. Jeho republikánský vyzyvatel v listopadových prezidentských volbách se musí spokojit jen s 1,2 milionu odběratelů.

Uživatelé Twitteru mohou prostřednictvím této sociální sítě světu sdělovat krátké zprávy o až 140 znacích i odkazy na fotografie, videa a webové stránky.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.