22. září 2010 15:22 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Matka osmerčat je na mizině. Se 14 dětmi zřejmě skončí na ulici

Matka osmerčat je na mizině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matka osmerčat je na mizině | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Nadya Sulemanová, Američanka, která si získala celosvětovou pozornost, když loni v lednu porodila osmerčata, je na pokraji bankrotu. Nesplácela hypotéku a zřejmě přijde o dům, v němž se všemi svými potomky žije.

Sulemanová má kromě osmerčat ještě dalších šest dětí. Její "kauza" vyvolala ve Spojených státech rozporuplné reakce, když se ukázalo, že matka je svobodná, bez zaměstnání a že všech čtrnáct dětí přišlo na svět po umělém oplodnění spermatem anonymního dárce.

Před pár dny v rozhovoru pro americký server RadarOnline uvedla, že jí na účtě pro ni a pro děti zbývají peníze jen na týden. Je tedy jen krůček od bankrotu a pravděpodobně jí bude zabaven dům. "Jsme na mizině, daří se nám špatně," přiznala. Osmerčata, která porodila Američanka Nadya Sulemanová.

"Splátky jsem neuhradila skoro měsíc," uvedla Sulemanová. Splácení hypotéky prý patřilo mezi její priority. "Ale jídlo pro děti bylo přednější," dodala.

Krátce po neuvěřitelném porodu osmi dětí se na Nadyu obrátila pozornost médií z celého světa a dostala množství nabídek. Sulemanová je ale nedokázala využít a přeměnit je na peníze. Její děti se měly účastnit tři roky trvající televizní  reality show. Jako honorář měly dostat 250 tisíc dolarů. Z natáčení nicméně sešlo. Mnozí ji za to, že chce na svých dětech vydělat, odsuzovali.

Lidovky.cz, mtrMiluše Trefancová

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)