15. července 2019 12:45 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Oblíbená mikina princezny Diany byla vydražena za více než milion korun

Oblíbená mikina princezny Diany byla vydražena za neuvěřitelných 53 tisíc... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oblíbená mikina princezny Diany byla vydražena za neuvěřitelných 53 tisíc... | foto: Twitter Daily Mirror

Boston  Žádné klenoty, ale obyčejný kus oblečení upoutal pozornost návštěvníků bostonské aukce. Oblíbená mikina princezny Diany byla vydražena za neuvěřitelných 53 tisíc dolarů (přibližně 1 215 000 korun). K koupi ji dal k dispozici její osobní trenér Jenni Rivett, který oděv zdědil. Mikinu s logem společnosti Virgin Atlantic Varga Girl získal kupec z Kalifornie.

„Když jsme se potkali, vždycky měla na sobě právě tuhle mikinu,“ vzpomínal kouč Rivett v rozhovor s britským deníkem Daily Mirror. „Byla unavená z toto, jak média spekulovala o jejím oblečení. Napříč tomu, že se ve světě dělo něco důležitějšího,“ pokračoval. Modrou neformální mikinu nosila prý úmyslně, aby nepoutala zájem fotografů a všech, kteří chtěli soudit její styl. Nenápadný oděv se však stal ikonickým.

Že byla mikina s nápisem „Fly Atlantic“ princezninou oblíbenou, dokazují stovky fotografií. Nyní ji bude vlastnit neznámý muž z Kalifornie, informoval server InStyle.

Princezna Diana na fotce z roku 1996, na které má akvamarínový prsten. Ten nyní...
Charles a Diana se svým prvorozeným synem Williamem na snímku z roku 1984.

Dianin osobní trenér se rozhodl výtěžek z aukce darovat na charitu. Poputují do Malawi, aby umožnil tamním dívkám studovat. „Kdyby byla princezna naživu, určitě by s tím souhlasila,“ uvedl Rivett. „Afrika byla Dianě vždy blízká,“ dodal.

magMagdaléna Langová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz