30. ledna 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princezna Diana bude mít sochu. Synové William a Harry tak uctí výročí její smrti

Zleva: Princ Charles, princ William, princezna Diana a princ Harry | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva: Princ Charles, princ William, princezna Diana a princ Harry | foto: ČTK

LONDÝN Angličtí princové William a Harry dají sochařům za úkol zhotovit sochu jejich tragicky zesnulé matky, princezny Diany, a to k dvacátému výročí její smrti při autonehodě v Paříži.

„Je čas připomenout si pozitivní vliv naší matky, který na Spojené království měla. Zhotovením sochy uctíme její památku,“ oznámili princové Harry a William veřejnosti.

Socha bude hrazena ze soukromých fondů a stát bude ve veřejných zahradách na místě princeznina bývalého londýnského bydliště v Kensingtonském paláci.

Zatím nebylo oznámeno datum odhalení, oba princové přesto doufají, že proběhne ještě do konce letošního roku.

Princezna Diana byla před svou smrtí vzorem moderního člena královské rodiny a aktivní filantropkou. Ochranou ruku převzala nad několika charitativními organizacemi. Navštěvovala země třetího světa, nemocnice a fotografie, na které hladí ruku člověka nakaženého virem HIV obletěla svět. Poukázala tak na fakt, že lidé s onemocněním HIV a AIDS si zaslouží soucit a péči oproti opovržení společností.

mtMiroslav Tomko

Najdete na Lidovky.cz