9. října 2012 13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Táta mě za film chválil. Pro Oscara teď udělám maximum, říká Ondříček

Režisér David Ondříček.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér David Ondříček. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Detektivka Ve stínu je zřejmě jeho nejlepším počinem, i proto, že se probojovala do klání o Oscara. "Pozitivních ohlasů máme hodně a máme z nich euforickou radost. Pro sošku uděláme maximum," prozradil v on-line rozhovoru režisér David Ondříček.

Celé natáčení bylo podle Ondříčka nesmírně složité a především psychicky vyčerpávající, ale výsledek stál za to. Film kromě kritiků ocenil i jeho otec kameraman Miroslav Ondříček: "Upřímně řečeno, mě nikdy za nic tolik nepochválil," prozradil v rozhovoru režisér.

ČTĚTE CELÝ ON-LINE ROZHOVOR:

Nyní se film ve Stínu utká o Oscara, ale čeká jej ještě dlouhá cesta: "Především musíme film dostat k členům Americké Filmové Akademie. Máme výbornou tiskovou mluvčí v USA a amerického distributora Ehuda Bleiberga. Zároveň tam s producentem Kryštofem Muchou pojedeme a budem osobně zvát lidi na projekce," vysvětlil Ondříček.

Marihuana na place

Režisér také prozradil spoustu pikantností z natáčení, k dobru přidal historku, jak herec Sebastian Koch kouřil marihuanu v policejním autě: "Sebastian Koch je bývalý silný kuřák. Nechtěl ve filmu kouřit cigarety, ale samce od marihuany, kteří neobsahuji THC. Na natáčení v Polsku po jednom záběru, který se nepovedl, vystoupil zlostně z auta a zápalil si samčí marihuanu na uklidnění. Kolem jelo policisté, kteří dohlíželi na natáčení. Nabídl jsem Sebastanovi, že nás mohou odvést do hotelu. Sebastian v rozčilení sedl do policejního auta s cigaretou marihuany. Policista nás dovezl do hotelu bez sebemenší reakce," prozradil Ondříček.

Nejvíce mě potěšilo narození dcery Františky

Film Ve Stínu ale není jediná Ondříčkova radost. V poslední době jej prý nejvíce potěšilo narození dcery Františky, kterou má s herečkou Marthou Issovou, chvíle se synem Rudolfem a také to, že společně s tátou mohl vidět, jak Slavie porazila Spartu. Jen bulvární média ho prý trochu rozčilují.

Martha Issová s dcerou Františkou.

Martha Issová s dcerou Františkou.

"Františka je krásná, roste a Martha je úžasná maminka. Bydlíme vedle Ringieru a i když jdem třeba jen na oběd, tak nás vyfotí a napíšou tam nějakou blbost. Spíš mě štvou lidi co čtou bulvár. Kdyby to nečetli, tak bulvár neexistuje," prozradil Ondříček.


A jakým mottem se řídí? "Věř v nejlepší, připrav se na nejhorší."

gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!