21. září 2018 7:55 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Proslavil Snoop Dogga. Rapový boss Knight schválně přejel dva lidi, zabití v afektu nepopírá

Někdejší americký rapový producent Marion "Suge" Knight před soudem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Někdejší americký rapový producent Marion "Suge" Knight před soudem. | foto: Reuters

Los Angeles Někdejší americký rapový producent Marion „Suge“ Knight ve čtvrtek před soudem oznámil, že nebude rozporovat obvinění, že v afektu přejel a zabil muže. Původně čelil obvinění z vraždy a pokusu o vraždu, za což mu hrozilo doživotí. V důsledku jeho rozhodnutí spolupracovat bude ale v říjnu formálně odsouzen k 28 rokům vězení. Informoval o tom server BBC.

Podle kalifornských zákonů rozhodnutí nerozporovat verdikt soudu v praxi znamená přiznání viny. Knighta prokurátoři zprostili obvinění z vraždy a krádeže výměnou za to, že nebude rozsudek rozporovat.

Knight byl obviněn kvůli incidentu z roku 2015, kdy po hádce před restaurací v Comptonu u Los Angeles úmyslně svým pickupem přejel dva muže, jednoho přitom zabil a druhému způsobil vážná zranění. Z místa činu pak uprchl.

Někdejší hudební producent spoluzaložil v 90. letech nahrávací společnost Death Row Records a pomohl k cestě na výsluní takovým raperům, jako je Dr Dre, Tupac Shakur a Snoop Dogg. Firma později oznámila bankrot a byla prodána v aukci.

Knight si tresty ve vězení odpykával i v letech 1997 a 2003. V roce 2008 byl zadržen v Las Vegas za držení drog a napadení, ale těchto obvinění byl později zproštěn.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz