2. dubna 2010 10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rocker Ronnie Wood z Rolling Stones bude uvádět rozhlasový pořad

Ronnie Wood s přítelkyní Jekatěrinou Ivanovovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ronnie Wood s přítelkyní Jekatěrinou Ivanovovou | foto: ČTK

LONDÝN Rockový kytarista legendární britské kapely Rolling Stones Ronnie Wood bude na britské rozhlasové stanici Absolute Radio uvádět vlastní pořad. Dvaašedesátiletý hudebník každý týden nabídne unikátní pohled do své hudební sbírky a svého života.

Show bude od 9. dubna vysílat nejdříve v pátek večer sesterská digitální stanice Absolute Classic Rock a v sobotu v noci poběží repríza na Absolute Radio. Čeští fanoušci kytaristy mohou pořad poslouchat na internetu.

"Ronnie dodá seznam skladeb, který vychází rovnou z jeho srdce. Bude hrát hudbu, kterou miluje a která ho uchvátila. Všechno pak doplní jeho jedinečné příběhy, zážitky a vzpomínky," oznámilo rádio.

"Nikdo neví, jakým směrem se jednotlivý díl pořadu vydá. Každý týden se ale vypravíme na cestu s mužem, který tam byl a udělal to," uvedla stanice na svém webu. Každá píseň, kterou pustí, bude provázána s nějakým příběhem - vzpomínkami, zhýralými historkami a inspirací.

Posluchači se také mohou těšit na Woodovy živé kytarové výstupy mezi jednotlivými skladbami.

Kapela Rolling Stones vznikla v Londýně v roce 1962 a hraje dodnes. Za sebou má podle internetové encyklopedie Wikipedia 29 studiových alb, deset živých desek, 33 alb s kompilacemi a 92 singlů. Vedle Wooda kapelu tvoří zpěvák Mick Jagger, kytarista Keith Richards a bubeník Charlie Watts.

ČTK, Lidovky.cz