27. března 2017 15:50 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Sibiřský ‚Vlkodlak‘ nezabil jen 22 žen. Policie ho obvinila z dalších 60 vražd

Michail Popov u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michail Popov u soudu. | foto: Reprofoto

MOSKVA Sadistického sériového vraha Michaila Popkova, přezdívaného „Vlkodlak“, kterého ruský soud předloni poslal na doživotí za znásilnění a zabití nejméně 22 žen, v pondělí ruská policie obvinila z dalších 60 vražd. Informovala o tom agentura TASS.

Popkov vraždil v druhé polovině 90. let a jeho oběťmi se stávaly prostitutky, ale také například učitelka nebo prodavačka. Jako policista dlouho unikal podezření, přestože ho prý už v roce 1998 identifikovala jedna ze dvou dívek, která útok přežila. V roce 2012 pak byl při obnoveném vyšetřování usvědčen a následně odsouzen k nejvyššímu trestu, tedy na doživotí.

Podle výsledků nového vyšetřování zabil Popkov v průběhu 20 let v Irkutské oblasti na Sibiři dohromady nejméně 84 žen. Věk obětí se pohyboval od 16 do 40 let. Jejich sociální status a postavení ve společnosti se přitom značně lišilo.

Během obnoveného vyšetřování policie znovu otevřela více než 350 podobných kauz z minulých let. Kriminalisté vyslechli přes 900 svědků, 20 těl bylo exhumováno. Dodatečně byla znovu prohledána místa činů, a to i v odlehlých a těžko přístupných místech, jako například v lesích, rybnících nebo bažinatých oblastech. Přitom se našly pozůstatky těl z doby před 15 až 20 lety, osobní věci obětí a vražedné zbraně.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz