29. května 2019 20:52, aktualizováno  22:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Světovou osobností sociálních sítí byly v Praze vyhlášeny modelka či dvaadevadesátiletá babička

Beznohá modelka Paola Antoniniová sdílí všechny své zážitky na Instagramu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beznohá modelka Paola Antoniniová sdílí všechny své zážitky na Instagramu | foto: Instagram

PRAHA V soutěží významných světových osobností sociálních sítí Global Social Awards uspěl americký fotbalista Ross Smith se svou 92letou babičkou, jihoafrická moderátorka Bonang Mathebaová, brazilská modelka Paola Antoniniová, která při autonehodě přišla o nohu, nebo maďarská videobloggerka Vivien Alexy.

Ocenění byla předána ve středu v pražském Foru Karlín. Ceny se udělují například za inspiraci, kterou osobnosti přinášejí, a za jejich vliv na společnost.

Mezi nominovanými finalisty byla také šestnáctiletá Švédka Greta Thunbergová, která upozorňuje na nutnost řešení klimatických změn a iniciovala celosvětové studentské protesty, dále česká bloggerka Anna Šulcová nebo první modelka s Downovým syndromem Madeline Stuartová z Austrálie.

Na středeční finálový večer se sjelo více než 40 osobností sociálních sítí z celého světa. Ve finále ankety se rozhodovalo mezi 35 lidmi z 20 zemí. Thunbergová se večera nezúčastnila.

Fotbalista s babičkou točí vtipná videa

Vítězové jsou vyhlašováni ve čtyřech kategoriích. V jejich rámci jsou tzv. influenceři oceňováni za šíření radosti a dobré nálady (Fun & Entertainment), za odvahu jít příkladem a pozitivně měnit svět (Social Impact & Change) a za inspiraci v každodenním životě, tvořivost a originalitu (Inspiration & Influence). Poslední kategorie se týká nováčků na sociálních sítích (Rising Stars), kteří hledají nová témata.

Smith se svou 92letou babičkou zvítězili v kategorii Fun&Entertainment. Proslavili se vtipnými videy, která se často týkají vztahů mezi generacemi. Antoniniová, jež při autonehodě přišla o nohu, uspěla v kategorii Social Impact & Change za inspiraci lidí s handicapem. „Je úžasné mít tady možnost potkat tolik zajímavých lidí,“ poděkovala za cenu a nabídla, že ji bude sdílet s Madeline Stuartovou, která skončila na druhém místě.

Mathebaová, jež uspěla v kategorii Inspiration & Influence, je populární jihoafrickou moderátorkou. „Myslím, že sociální sítě bychom měli všichni používat k šíření dobra,“ řekla při přebírání ceny. Maďarka Vivien Alexy pak zvítězila v kategorii Rising Stars.

Akci moderovala Karolína Kurková

Zvláštní ocenění Social Special Awards pak dnes získal jednadvacetiletý Nash Grier za svou snahu o záchranu planety.

Global Social Awards vyhledává rostoucí hvězdy on-line prostředí a oceňuje populární osobnosti ze světa sociálních médií. Středeční akci moderovala mimo jiné modelka Karolína Kurková.

Na slavnostním vyhlášení vystoupila například finská zpěvačka Alma nebo německo-španělský zpěvák Nico Santos. Z českých umělců účinkovala skupina Lake Malawi, která soutěžila v letošním ročníku pěvecké soutěže Eurovision.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!