7. srpna 2009 13:19 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Tony Curtis píše, že s ním byla Monroe těhotná a potratila

Tony Curtis a Marilyn Monroe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tony Curtis a Marilyn Monroe | foto: Internet

NEW YORK Kdysi se dal slyšet, že líbat Marilyn Monroe je jako líbat Hitlera. To ale americkému herci Tonymu Curtisovi zřejmě nebránilo v tom, aby s ní měl intimní vztah, a dokonce tvrdí, že s ním byla těhotná, píše britský list Daily Mail. Curtis to prozradil ve svých nejnovějších pamětech s názvem The Making of Some Like It Hot (Natáčení Někdo to rád horké).

Podle Curtise přišla Monroe do jiného stavu v době, kdy oba žili v
manželství s někým jiným. Herečka prý ale potratila krátce poté, co se její manžel, významný americký dramatik Arthur Miller, i Curtis o jejím těhotenství dozvěděli.Čtyřiaosmdesátiletý herec, který si v roce 1959 spolu s Monroe zahrál v parodii na gangsterské filmy a crazy komedie Někdo to rád horké, tvrdí, že jeho nesouvislý poměr s plavovlasou sexbombou začal v roce 1950. Jejich vztah se prý obnovil, když se sešli při natáčení komedie Někdo to rád horké. Tehdy byl ženatý s herečkou Janet Leighovou, která čekala jejich druhé dítě, dceru Jamie Lee, a Monroeová byla provdaná za Millera.

Dokonči film a kliď se
Podle Curtise mu herečka, která zemřela v 36 letech v roce 1962, novinku o těhotenství sdělila v době, kdy se ke svému románku přiznala Millerovi. Miller prý prohlašoval, že se radil s lékařem své ženy, a řekl, že dítě v žádném případě nemohlo být Curtisovo. Když se Curtis zeptal, co má dělat, Miller údajně odpověděl: "Dokonči ten film a kliď se z našeho života."

Jejich poměr prý skončil zároveň s koncem natáčení. Později se Curtis dozvěděl, že Monroe potratila.

Herec, který teď žije s pátou manželkou Jill Vandenbergovu Curtisovou, se svou milostnou avantýrou nikdy netajil. V autobiografii z roku 1993 líčí, jak Monroe vozil na víkendy do domu na pláži v kalifornském Malibu, který patřil herci Howardovi Duffovi.

Marilyn Monroe byla během života třikrát vdaná. Kromě prvního manžela Jamese Doughertyho (zesnul 2005) si vzala baseballovou legendu Joea DiMaggia, který zemřel v roce 1999, a spisovatele Arthura Millera, jenž skonal také v roce 2005. Knížka The Making of Some Like It Hot vyjde v USA v říjnu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz