5. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

VIDEO: Bezdomovkyně ohromila policistu zpěvem, po zveřejnění nahrávky se jí život převrátil naruby

Bezdomovkyně uchvátila policistu svým líbezným zpěvem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezdomovkyně uchvátila policistu svým líbezným zpěvem. | foto: Reprofoto:Twitter/LAPD HQ

Los Angeles Svět sociálních sítí ovládlo video, které na svém twitterovém účtu sdílela policie z Los Angeles. Jeden z mužů zákona narazil v metru na bezdomovkyni, která líbezným hlasem zpívala italskou árii. Video se stalo přes noc mimořádně úspěšným a zpěvačka celebritou.

Bezdomovkyně zpívala árii O mio babbino caro od italského skladatele Pucciniho. Její zpěv na stanici metra Wildshire-Normandie v Los Angeles uslyšel policista, který se jí zeptal, zda si smí její vystoupení natočit.

Podle informací serveru The Los Angeles Times Emily Zamourková zpočátku nesouhlasila, ale policista ji nakonec přesvědčil. Bezdomovkyně ovšem nechtěla, aby její video sdílel na internetu.

Záběry se ale brzy objevily na oficiálním twitterovém účtu místní policie LAPD HQ a okamžitě se staly ‚virálem’. Zhlédly jej miliony lidí, přičemž se v diskusi uživatelé velmi často ptali, kdo ta žena vlastně je.

Další lidé na sociálních sítích se ale pozastavovali nad faktem, že je Zamourková bezdomovkyní. A to kvůli jejímu upravenému a čistému zevnějšku. Mnoho z nich si myslelo, že svou špatnou finanční situaci pouze hraje a bez domova není.

Nicméně mluvčí městské rady v Los Angeles Branimir Kvartuc řekl, že tato žena žije na ulici už tři roky.

Zamourková následně prohlásila pro list The Los Angeles Times, že se do USA přistěhovala z Ruska, když jí bylo 24 let. Zpívat se naučila, když napodobovala operní pěvce v televizi. Dříve dokonce pracovala coby učitelka hudby. Kvůli finančním potížím a vážným zdravotním problémům ale skončila na ulici.

Nyní na ulici i přespává a žije z finanční podpory, kterou jí zajišťuje město. Jedná se o částku 400 dolarů měsíčně, v přepočtu to je suma lehce přesahující 9000 korun.

Poté, co se Zamourková stala přes noc hvězdou, se objevila spousta stránek, které se snaží shromáždit peníze, aby jí našly bydlení, píše server BBC. Podle amerického webu TMZ jí dokonce slavný hudební producent Joel Diamond nabídl nahrávací smlouvu.

Městský radní Joe Buscaino jí nabídl honorář za živé vystoupení, dále Zamourková dostala nabídku, aby během víkendu vystoupila na oslavách italského dědictví v San Pedru v Los Angeles.

„Dnes ráno jsem ji oslovil a nabídl jí koncertní vystoupení. Nadšeně souhlasila,“ řekl mluvčí městské rady Kvartuc. Obává se ale, že možná nebude chtít přijmout další nabídky pomoci.

„Nabídli jsme jí ubytování na několik nocí v hotelu nebo přes Airbnb, ale potom jsme zjistili, že se stará o ptactvo. Možná by tak chtěla bydlet někde, kde jim bude nablízku,“ řekl mluvčí. Dále také podotkl, že bude chvilku trvat, než si Zamourková zvykne na normální život, problémem je řada let prožitých na ulici.

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.