1. února 2017 11:26 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zaorálek asistoval u nehody kamionu, sekerou se snažil dostat cestující ven

Lubomír Zaorálek asistoval u dopravní nehody | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lubomír Zaorálek asistoval u dopravní nehody | foto: Twitter Lubomíra Zaorálka

V úterý ve večerních hodinách asistoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na dálnici D1 u nehody kamionu. Pomocí sekery se snažil uvolnit cestující v kamionu před sebou, který havaroval. Následně sdílel fotografii na svém twitterovém účtu.

„De facto před našima očima se roztočil tak, že to nezvládl a celý se převrátil a zatarasil celou dálnici. Celá ta kabina se převrátila a vypadalo to ze začátku dost hrozivě,“ popsal pro Blesk.cz večerní nehodu Zaorálek.

Podle serveru byli v kamionu dva cestující, kteří vypadali v pořádku. Ministr poté zavolal hasiče a záchranáře. V úterý byl na cestě do Ostravy kvůli jednání o financování společností Vítkovice a OKD.

„Ošetřovali jsme spíš ty, kteří rozbíjeli okna, protože se pořezali od střepů,“ řekl serveru ministr. Pobavila jej prý slova jednoho z vytažených z kabiny kaminonu: „Jak jsem mu pomáhal ven z toho auta, tak mi říká: No vás bych tady nečekal, pane ministře, co se tady děje?“

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz