20. dubna 2017 1:41 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Na dopravním hřišti nechybí ani železniční přejezd

Lanové centrum v areálu Poohří | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanové centrum v areálu Poohří | foto: ARCHIV RADNICE

CHEB (Karlovarský kraj)  Dětská hřiště, pískoviště i hřiště pro volnočasové aktivity jsou neodmyslitelnou součástí každého města. Stejně tak tomu je i u nás v Chebu, kde se jich v současné době nachází více než 40. To považuji za uspokojivý počet s ohledem na rozlohu města a skladbu jeho obyvatel. Klíčovým úkolem všech těchto hřišť je zajistit smysluplné využití volného času obyvatel a posloužit také jako jedno z lákadel pro turisty, kteří směřují do Chebu za aktivní zábavou.

Pro stavbu hřišť je důležitý soulad s konkrétním okolím, jeho atmosférou a možnostmi. Krásná příroda i bezprostřední blízkost řeky Ohře v areálu Krajinka se staly pro obyvatele města synonymem sportu. Na své si zde přijdou cyklisté, hráči minigolfu, běžci, lidé na bruslích nebo koloběžkách. Jednoduše všichni, kteří chtějí strávit své odpoledne aktivně. Proto jsme zde také nechali vybudovat jak hřiště dětská, tak i ta se speciálním zaměřením. Pro ty nejmenší jsou k dispozici moderní hřiště s herními prvky - skluzavky, kolotoče, prolézačky, houpačky a pískoviště. Naopak pro nejstarší občany bylo postaveno speciální hřiště se cvičebními prvky fitness-centra. Dále zde najdeme dětské hřiště „vodní svět“, kde jsou vodní nádržky, které se v letních dnech dají využít i jako brouzdaliště. Areál má dokonce i několik vodních prvků - například korýtka simulují zdymadlo, vodní pumpu, mlýnek nebo Archimédův šroub. Hřiště je určeno pro děti od tří let a nese v sobě určitý vzdělávací aspekt, moci si na vlastní kůži vyzkoušet, jak fungují fyzikální zákony, o kterých se děti učily nebo teprve budou učit.

Za zmínku stojí rovněž místa se speciálním zaměřením. Zmínila bych naše dopravní hřiště, které je nejmodernější v Karlovarském kraji. Děti a mládež se zde mohou zábavnou formou naučit řešit různé situace vyplývající z běžného silničního provozu. Vedle všech možných druhů křižovatek je zde k dispozici také kruhový objezd nebo železniční přejezd.

Specialitou pro všechny věkové kategorie je lanové centrum. To nabízí spoustu sportovního vyžití - možnost zdolání velkého vysokého okruhu ve výšce 10 metrů se 14 různými překážkami nebo malého okruhu s 11 překážkami v nižší pětimetrové výšce. Pro děti od tří let jsou zde připraveny lanové překážky u země a mnoho dalšího. V současné době se veliké oblibě těší také street workoutové hřiště. A nemohu zapomenout ani na unikátní sportovní areál pro lukostřelbu.

Tak jako v každém městě, jsou i u nás v Chebu důležitým prvkem občanské vybavenosti běžná a obvyklá sportoviště. Ta zdejší jsou majetkem města a spadají pod jeho správu. Řadím mezi ně i nově a moderně zrekonstruovaná multifunkční hřiště, která jsou u našich základních škol a po skončení výuky slouží i veřejnosti. Dále budu jmenovat plavecký bazén, zimní stadion, atletický areál, nebo sportovní halu. Pochlubit se můžeme i krásným areálem pro tenisový sport a unikátním minigolfovým hřištěm, kde najdete jak miniaturgolf, tak minigolf na jednom místě. V celé republice jsou pouze tři areály s takovými parametry.

DANIELA SEIFERTOVÁ, radní města Cheb, ANO

DANIELA SEIFERTOVÁ, radní města Cheb, ANO

DANIELA SEIFERTOVÁ, radní města Cheb, ANO

Najdete na Lidovky.cz