Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Opočno letos slaví 950 let

Nebudou chybět ani středověké slavnosti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebudou chybět ani středověké slavnosti | foto: ARCHIV RADNICE

OPOČNO (Královéhradecký kraj) V letošním roce si v Opočně pod Orlickými horami připomínáme 950 let od první zmínky o městě a k této příležitosti město připravilo bohatý kulturní program po celý rok. Na co se mohou návštěvníci těšit v letních měsících?

Tradiční pouť Porcinkule se uskuteční 3. až 5. srpna. Letos na ní vystoupí třeba skupina Čechomor, bratři Ebenové, Václav Neckář, Sto zvířat a další známí umělci. Řemeslné trhy, pouťové dobroty a nejrůznější atrakce slibují, že bavit se zde bude každý.

Na konci srpna přivítá Opočno renesanční festival Renesance Opočno (20.–26. srpna.), v rámci jehož programu odehraje 20. srpna šumperské divadlo hru Williama Shakespeara Romeo a Julie a 22. srpna vystoupí Iva Bittová se skupinou Čikori. Festival nabízí také několik přednášek, výtvarné dílny pro děti a také taneční a hudební kurzy.

Také letos se od června do září budete moci s dětmi vypravit na městskou hru, která vás provede malebnými zákoutími města a zároveň přiblíží kouzelný svět malíře Františka Kupky, který se v Opočně narodil.

Slavit se bude i na zámku, který nabízí dvě výstavy. První mapuje stavební vývoj „starého“ Opočna, druhá pak představí archeologické nálezy ze sbírek zámku. Oblíbené Svátky s růží letos ponesou podtitul „Červený Opočen“ a navštívit je můžete od 5. do 6. července.

Pokud se do Opočna vypravíte, zastavte se i v informačním centru na Kupkově náměstí. Přehled dalších akcí získáte na našem webu www.opocno.cz a na facebooku kulturavopocne.

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!