Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Opočno letos slaví 950 let

Starostové píší

  1:41
OPOČNO (Královéhradecký kraj) - V letošním roce si v Opočně pod Orlickými horami připomínáme 950 let od první zmínky o městě a k této příležitosti město připravilo bohatý kulturní program po celý rok. Na co se mohou návštěvníci těšit v letních měsících?

Nebudou chybět ani středověké slavnosti foto: ARCHIV RADNICE

Tradiční pouť Porcinkule se uskuteční 3. až 5. srpna. Letos na ní vystoupí třeba skupina Čechomor, bratři Ebenové, Václav Neckář, Sto zvířat a další známí umělci. Řemeslné trhy, pouťové dobroty a nejrůznější atrakce slibují, že bavit se zde bude každý.

Na konci srpna přivítá Opočno renesanční festival Renesance Opočno (20.–26. srpna.), v rámci jehož programu odehraje 20. srpna šumperské divadlo hru Williama Shakespeara Romeo a Julie a 22. srpna vystoupí Iva Bittová se skupinou Čikori. Festival nabízí také několik přednášek, výtvarné dílny pro děti a také taneční a hudební kurzy.

Také letos se od června do září budete moci s dětmi vypravit na městskou hru, která vás provede malebnými zákoutími města a zároveň přiblíží kouzelný svět malíře Františka Kupky, který se v Opočně narodil.

Slavit se bude i na zámku, který nabízí dvě výstavy. První mapuje stavební vývoj „starého“ Opočna, druhá pak představí archeologické nálezy ze sbírek zámku. Oblíbené Svátky s růží letos ponesou podtitul „Červený Opočen“ a navštívit je můžete od 5. do 6. července.

Pokud se do Opočna vypravíte, zastavte se i v informačním centru na Kupkově náměstí. Přehled dalších akcí získáte na našem webu www.opocno.cz a na facebooku kulturavopocne.

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...