25. října 2017 20:26 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Hasiči pomáhali i při likvidaci včel

Sbor dobrovolných hasičů Poličná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sbor dobrovolných hasičů Poličná | foto: ARCHIV RADNICE

POLIČNÁ (Zlínský kraj)  Jednotka Sboru dobrovolných hasičů v naší obci má 17 členů, kteří jsou připraveni k rychlému zásahu. Vybavení mají moderní a je mimo jiné obnovováno i z finančních zdrojů obce.

Budova hasičské zbrojnice je v majetku Poličné, prošla celkovou rekonstrukcí, revitalizací a SDH byla propůjčena bezplatně. Zde mají hasiči své zázemí jak pro uschování techniky, tak pro pořádání akcí jimi zaštítěných.

Mezi ty pravidelné, které naši hasiči pořádají, patří například ples, kácení máje a ve sportovním duchu Poličenský krpál. Pro naše nejmenší dětský tábor, loučení s létem a Mikuláš. Vysoká návštěvnost těchto akcí svědčí o spokojenosti obyvatel naší obce. C

o se týká vybavenosti technikou jednotka disponuje jednou cisternovou automobilovou stříkačkou a jedním terénním vozidlem. Ročně vyjíždí k desítkám mimořádných událostí nejrůznějšího charakteru. Jedná se o požáry, technické zásahy a pravidelně se jednotka účastní prověřovacích cvičení. Jen v letošním roce mají naši hasiči za sebou více než 20 zásahů jak u požárů, tak třeba u likvidace včelstev.

Udržení akceschopnosti jednotky není vůbec jednoduché, a to jak z hlediska organizačního, tak finančního. Kupříkladu jen do nákupu nové dýchací techniky i s příslušenstvím se za poslední rok investovalo přes 170 tisíc korun. Dotace ze strany obce činily přibližně 90 000 Kč. V této částce nejsou zahrnuty energie a náklady na vytápění budovy, ve které jednotka sídlí.

VLADIMÍR MÍSTECKÝ, starosta obce Poličná

VLADIMÍR MÍSTECKÝ, starosta obce Poličná

VLADIMÍR MÍSTECKÝ, starosta obce Poličná

Najdete na Lidovky.cz