22. března 2018 21:05 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Štamprlička na velikonočním trhu vyhlášku neporuší

Tvořivé velikonoční dílny v Praze 1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tvořivé velikonoční dílny v Praze 1 | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 1  Velikonoce v Praze 1 sice nejsou natolik „mohutné“ jako Vánoce, avšak přesto nabízejí dostatek tradiční atmosféry i materiálních požitků. Nehodlám se zde rozepisovat o vnímání duchovního rozměru těchto svátků, jelikož podle mého názoru jde o ryze osobní věc každého z nás, a spíše tedy stručně popíši „to vnější“.

Podobně jako o Vánocích, také při Velikonocích centrum Prahy ožívá tematickými trhy. Jsou na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí, ale i na dalších místech, jako je například Kampa. Při pořádání těchto trhů spolupracují také místní občanská sdružení a spolky. Trhy nabízejí tradiční velikonoční sortiment, od pomlázek po něco dobrého k zakousnutí či napití.

Rád bych v této souvislosti zopakoval, že když si dá někdo „štamprličku“ nebo jiný alkohol právě při podobných příležitostech, jako jsou takové oficiální trhy, samozřejmě neporušuje alkoholovou vyhlášku, která jinak prakticky po celém území Prahy 1 zakazuje veřejnou konzumaci alkoholu (pochopitelně kromě restaurací včetně jejich předzahrádek). Cílem této vyhlášky není prohibice, nýbrž eliminace alkoholových výstřelků na ulici.

V naší městské části nicméně nezapomínáme ani na to, že Velikonoce jsou také svátky jara. Právě proto jsme pro naše občany připravili speciální akci nazvanou „Ahoj jaro!“, která se uskuteční v neděli 25. března od 14.30 hodin v parku Kampa, Tyršově domě a Michnově paláci. Rodinné odpoledne nabídne zábavu pro malé i velké – vše ve velikonočním duchu. Děti si tak mimo jiné budou moct domů odnést nejen kraslice, ale i povědomí o velikonočních zvycích. Jasně, střílečka u compu to není, ale třeba jim právě tradiční charakter této akce ukáže další rozměr lidské existence. Celý program „Ahoj jaro!“ je hrazen z rozpočtu Prahy 1, protože sousedské pospolitosti není nikdy dost.

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP09

OLDŘICH LOMECKÝ, starosta Prahy 1, TOP 09

Najdete na Lidovky.cz