Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

U nás nenajdete davy, ale přírodu a historii

Horažďovice foto: ARCHIV RADNICE

HORAŽĎOVICE (Plzeňský kraj) - Naše město s přibližně pěti tisíci obyvateli leží v jihozápadních Čechách na řece Otavě. V této nelehké pandemické době je naprosto ideální pro letní dovolenou. Žádné davy, žádná MHD ani přeplněná obchodní centra. Příroda a řeka na dosah.
  1:38

Můžete se projít lesoparkem Ostrov okruhem dlouhým pět kilometrů a po cestě objevit Království zvířátek. Určitě tím potěšíte vaše nejmenší stejně tak, jako dětským hřištěm uprostřed přírody v blízké Panské zahradě. Anebo můžete zvolit jen vycházkovou trasu parkánovou zahradou s geoparkem a podívat se do historické části města. Tam jsou k vidění tzv. Masné krámy a dochované městské opevnění se třemi branami. Nejzajímavější městskou branou je Červená věž, která je druhou nejstarší v ČR. Na náměstí nedaleko radnice byl v loňském roce opraven obecní dům č.p. 19 a stal se tak ozdobou celého prostoru. Ne nadarmo město získalo v rámci Plzeňského kraje Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových zón. Součástí této zóny je také zámek, kde v současné době sídlí naše knihovna, muzeum, galerie a nezbytné informační centrum. To už vás nasměruje dle vašich potřeb a požadavků. 

Sportovně založeným jedincům mohou Horažďovice nabídnout tenisové kurty, workoutové a víceúčelové hřiště. Hodně navštěvovaný je aquapark, díky vodním atrakcím vhodný i pro návštěvy rodin s dětmi. Za hezkého počasí je příjemné vykoupat se v řece Otavě, která je v létě ideálním cílem vodáků. V blízkém okolí je možné si zapůjčit veškeré vodácké vybavení. Město protíná také Otavská cyklostezka, která začíná na šumavské Modravě a vede podél řeky Otavy až na Zvíkovské Podhradí.

Během léta se také u nás konají různé kulturní akce. Největší společenskou událostí je Ševčíkova akademie, která je letos naplánována na 9.- 20. srpna. Jsou to dny plné muzicírování, koncertů a setkání se známými hudebníky, kteří pokračují v odkazu horažďovického rodáka houslisty Otakara Ševčíka. Téměř na konci prázdnin bývá tradiční horažďovická pouť, letos vychází na 22. srpna.

Přijďte se podívat na vlastní oči. Těšíme se na každého návštěvníka a všem vám přejeme klidnou dovolenou.

MICHAEL FORMAN, starosta Horažďovic, SNK Občané HD

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...