Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Žijeme jen jednou, tak si to nekažme

Rozsvícení vánočního osvětlení se stalo hezkou tradicí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozsvícení vánočního osvětlení se stalo hezkou tradicí. | foto: FOTO ARCHIV RADNICE

JAMOLICE (Jihomoravský kraj) Vánoční svátky jsou snad pro každého tím nejpříjemnějším obdobím, kdy si najdeme čas na návštěvy, setkání s přáteli, kamarády, a hlavně s rodinou. Ani já je neprožívám jinak.

 Každé vánoční svátky, které se mi podařilo prožít s mými nejbližšími, byly krásné, ale ty nejkrásnější nás čekají snad letos. Poprvé je totiž prožijeme s naší malou vnučkou, která nám přinesla velké množství radosti a štěstí. 

Z pohledu starostky mám velkou radost z toho, že se u nás v Jamolicích stala tradicí akce s názvem Rozsvícení vánočního osvětlení, kterou zahajujeme adventní čas. Poprvé se uskutečnila již v roce 2012 a dělali jsme ji s velkou obavou, zda se lidé přijdou podívat. A přišli! Připravili jsme program, vystoupily děti z naší mateřské školy, ale i děti ze základní školy a také místní chrámový sbor. Poprvé se tehdy rozsvěcovalo nově nainstalované osvícení našeho krásného kostela. Byl rovněž připravený malý jarmark, kde si každý mohl koupit nějakou drobnost pro potěšení. Tehdy jsem byla opravdu šťastná, že se akce setkala s takovým zájmem. Od té doby každý rok počet návštěvníků roste, akce už se koná v nově vybudovaném areálu za školou.

Také počet prodejců se zvýšil, součástí programu bývá i návštěva hodných čertů, u kterých si děti můžou říkankou smazat nějaký ten prohřešek... Kromě dětí z naší mateřské školy tam vystupují rovněž malí členové pěveckého souboru Klíček při Základní škole Dolní Dubňany. Každý si navíc za své vystoupení odnáší malý dárek a krásně zdobený perníček. Na tomto výjimečném setkání mám možnost popřát všem krásné Vánoce a říct i přání do dalšího roku. Již druhým rokem akci podporuje Jaderná elektrárna Dukovany a Skupina ČEZ, se kterými trvale spolupracujeme.

Zdaleka to ovšem není jediná akce, kterou pro občany připravujeme. Velkou oblibu mají také Na sklonku léta a snad si mezi jinými akcemi, které pořádáme za podpory místních organizací, najde svoje místo i zbrusu nové Gulášobraní. To jsme letos zrealizovali poprvé a na jaře bude pro velký ohlas určitě znovu.

Pokud bych mohla mít přání, tak bych chtěla naší obci popřát, aby se podařilo zdárně postavit zařízení pro kulturní, sportovní a společenské akce, protože taková budova našim občanům chybí. Dalším přáním je, aby se podařilo vybudovat novou lokalitu pro výstavbu rodinných domů u fotbalového hřiště. Letos obec, odkupem a směnou, získala potřebné pozemky, časem by zde mohlo být 14 stavebních míst. Zastupitelstvo obce se snaží oba záměry co nejvíce připravit, aby se mohly zrealizovat.

Občanům Jamolic, ale nejenom jim, bych chtěla popřát, abych jich u svátečního stolu neubývalo, ale přibývalo, aby byli zdraví, šťastní a neztráceli optimismus a dobrou náladu. Každý žijeme život jenom jednou, tak si ho nekažme špatnou náladou, pomluvami, výčitkami a těšme se na každý den, který můžeme prožít. Krásný rok 2020!

DANA JAROLÍMKOVÁ, starostka obce Jamolice, Nezávislí pro Jamolice (2018)

DANA JAROLÍMKOVÁ, starostka obce Jamolice, Nezávislí pro Jamolice (2018)

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Psychiatr Martin Anders (vlevo) a psycholog Radek Ptáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK - MNOHO BENEFITŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 21 000 - 28 000 Kč