19. července 2010 11:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Obžalovaný z vraždy dvouměsíční dcery u soudu odmítl vypovídat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Krajský soud začal řešit případ pětadvacetiletého muže obžalovaného z vraždy jeho dvouměsíční dcery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krajský soud začal řešit případ pětadvacetiletého muže obžalovaného z vraždy jeho dvouměsíční dcery | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Krajský soud v Českých Budějovicích dnes začal řešit případ pětadvacetiletého muže obžalovaného z vraždy jeho dvouměsíční dcery. Obžalovanému hrozí 12 až 15 let vězení nebo i výjimečný trest. Obžalovaný dnes odmítl vypovídat.

Soud bude pokračovat odpoledne výslechem svědků, mezi nimiž by měla být i partnerka údajného vraha a zároveň matka zavražděného kojence.

"Stanovisko obžalovaného z přípravného řízení je takové, že si uvědomuje určitý podíl, který by mohl mít na smrti nezletilé, nicméně úplné přiznání soud neeviduje," řekl soudce Daniel Prouza.

Jihočeští kriminalisté zadrželi muže na začátku ledna. Případ se stal v Cehnicích nedaleko Vodňan loni 31. prosince. Přivolaným záchranářům se tehdy dítě nepodařilo zachránit. Výsledky soudní pitvy potvrdily podezření policistů, že dítě zemřelo na následky fyzického napadení.

Soudce dnes zopakoval výpovědi, které obžalovaný učinil na policii a v přípravném řízení. Tehdy tvrdil, že 31. prosince vypil několik piv, pohádal se s partnerkou, potom dal plačící dceři facku, po které dítě upadlo z postele na zem. Muž se prý snažil s partnerkou dceru oživit, ale to se posléze nepovedlo ani přivolané záchranné službě.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz