Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Filmové premiéry: plážové volejbalistky brání fabriku před ruskými mafiány

Kultura

  18:00
PRAHA - Poslední srpnový týden míří do českých kin tři dilmy. Režisérský debut Petra Kolečka doplní pokračování filmu podle populární videohry a živelný ruský thriller.

Zápas. Snímek Přes prsty (2019). Režie: Petr Kolečko. foto: CINEMART

Přes prsty
ČR, režie: Petr Kolečko

Pavla (Denisa Nesvačilová) je mladá volejbalistka na vrcholu kariéry. Cítí ale, že jí tikají biologické hodiny a proto by chtěla se svým přítelem Hynkem (Vojtěch Dyk) založit rodinu. To nechápe její starší kamarádka a spoluhráčka Linda (Petra Hřebíčková), která si již delší dobu drží muže od těla. I to se ale může změnit, když holky dostane na starost správce hřiště Jíra (Jiří Langmajer). Obětují volejbalistky kvůli vztahům šanci zabojovat si o vytoužený pohár mistra Evropy?

Angry Birds ve filmu 2
USA, režie: Thurop van Orman 

Ptáci proti vepřům. Mobilní hra Angry Birds před několika lety dobyla svět. Bylo jen otázkou, kdy se příběh ukradených vajec a odvěkého nepřátelství dostane na filmová plátna. V pokračování této rodinné komedie musí ptáci s vepři spojit síly, protože přichází nepřítel, který hrozí zničením všeho. Zvládnou výše zmíněné dva živočišné druhy alespoň pro jednou zakopat válečnou sekeru? 

Fabrika
Rusko, režie: Jurij Bykov

Na předměstí ruského maloměsta stojí polorozpadlá fabrika. Na jejím chodu závisí živobytí všech zaměstnanců. Když jim majitel fabriky odmítne dát výplatu, skupina zoufalých zaměstnanců se ho rozhodne unést a požadovat výkupné.  Akce se samozřejmě záhy zvrtne a začíná boj o čas. Fabriku totiž obléhá majitelova soukromá ochranka s ruskou zásahovou jednotkou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!