Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec Aztéků rukou dobyvatele. Amazon připravuje výpravný seriál s Javierem Bardemem

Kultura

  16:00
LOS ANGELES - Společnost Amazon si objednala vysokorozpočtový biografický seriál o Hernánu Cortésovi, španělském konkvistadorovi, který si podrobil civilizaci Aztéků. Přizvala si k tomu oscarového herce i režiséra. Cortésův příběh chtěla zpracovat i televize HBO.

Z Javiera Bardema se stane nejslavnější konkvistador. foto: Reuters

V roce 1519 ze Španělska vyplul na výpravu do té doby neznámý dobyvatel Hernán Cortés. Jeho neslavná výprava sice přinese bohatství, ale také mnoho zmařených životů a konec jedné civilizace. Cortés totiž v oblasti dnešního Mexika narazil na obrovské království Aztéků, které vedl král Montezuma. Španělé ve jménu koruny páchali na aztéckém území nevýslovné masakry. Střelným prachem bojovali proti kamenným palicím. Cortésovi v jeho snahách pomáhala také dívka Malinche, která se kvůli lásce španělského dobyvatele neváhala obrátit zády k vlastnímu národu.

V ledových pustinách nečeká námořníky jen mráz. Seriál The Terror prozkoumává záhadu

Amazon Studios teď Cortésův osud přetaví do seriálu jednoduše nazvaného Cortés. Kontroverzní postavu světových dějin ztvární oscarový herec Javier Bardem (Tahle země není pro starý, Collateral). Do režisérského křesla usedne taktéž oscarový Steven Zaillian (Schindlerův seznam, Muži, kteří nenávidí ženy). O produkci se postará společnost Amblin Entertainment, kterou vlastní Steven Spielberg.

Příběh Hernána Cortése chtěla v roce 2014 zpracovat i televize HBO. Mělo jít o velkolepý projekt, ve kterém by se režisérsky angažoval třeba i Martin Scorsese. Z projektu ale nakonec úplně sešlo.

Jennifer Lawrenceová a Javier Bardem budou bojovat o život. Snímek matka!...
Javier Bardem a Johnny Depp ve filmu Než se setmí.

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat