Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss Academia bude bez promenády v plavkách. Prostor získá design

Slovensko

  6:48
ZLÍN - Letošní ročník studentské soutěže krásy Miss Academia bude bez promenády v plavkách nebo ve spodním prádle. Při finálovém večeru 11. března se bude ve Zlíně prezentovat i studentský design, řekl ČTK mluvčí soutěže Martin Čulák.

Na soutěži krásy bylo se na co dívat... foto: MAFRA- Jan Zátorský

Nejkrásnější vysokoškolačka České republiky se letos bude volit 18. rokem, o titul bude bojovat deset dívek. Akce se koná pod záštitou fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity.

"V Miss Academia chceme dát šanci každé krásné dívce. Ze zkušeností ale víme, že ze všech přihlášených vysokoškolaček jich nakonec až na casting dojde jen hrstka. Máme za to, že velkým dílem se na tom podílejí promenády v plavkách či spodním prádle, a proto jsme zkusili zaexperimentovat, promenády jsme na castinzích úplně zrušili, přičemž jsme dívky při pohovoru nejdříve porotě vůbec neukazovali," uvedl Čulák.

Prostor získá studentský design

Promenáda v plavkách tak bude chybět i na finálovém galavečeru v kongresovém centru. Větší prostor naopak získá studentský design. Své práce představí módní návrhářky a designéři z ateliérů fakulty multimediálních komunikací.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo téměř 700 dívek. "Loni jich bylo asi o 100 více, předloni zase asi o sto méně. Soutěží miss neustále přibývá a moc přihlášek se tříští do různých pochybných projektů, takže bych to hodnotil jako celkem solidní zájem," poznamenal mluvčí.

Finalistky už absolvovaly soustředění na Slovensku i ve Zlíně, kde předváděly šaty návrhářek ze zlínské univerzity. Titul Miss Academia loni získala dvaadvacetiletá Martina Palacká z Kroměřížska, studentka oboru všeobecná sestra na fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...