Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Originální a nadčasové zdobení. Sedm šperkařek, které byste neměli minout na Designbloku

Dana Bezděková, které se často přezdívá královna českého šperku, představí na Designbloku rozšířenou kolekci TRIFFID novus, která doplňuje kolekci TRIFFID z minulého roku. foto: Adéla Havelková

Největší designový svátek letos proběhne ve dvou výstavních prostorech – v Gabriel Loci v Holečkově ulici a Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Nabídne návštěvníkům to nejlepší ze světa módy a designu. Které ze známých českých šperkařek byste neměli při návštěvě minout?
  5:00
Část 1/7

Dana Bezděková

Dana Bezděková patří na šperkařské scéně mezi dlouhodobě etablované designéry, často se jí proto přezdívá královna českého šperku. Na Designbloku představí svou rozšířenou kolekci TRIFFID novus, která se stejně jako její poslední kolekce dotýká tématu květin. Kolekce se skládá ze čtyř typů prstenů, na kterých Bezděková ilustruje koloběh života.

Náušnice z kolekce připomínají divoce rostoucí květiny v pralese. Od ucha se táhnou jako liány v různých délkách, dají se vrstvit v libovolném množství a jejich nositelky jako by se navrátily ke své nezkrotné podstatě. Stejně výrazné jsou i náhrdelníky z kolekce, které jsou svými vlastními protipóly.

„Oba náhrdelníky jsou ale velmi pohodlné, tuším, že někoho může na první pohled přívěsek s ostrými hranami odradit, ale nezraní vás a nosí se příjemně,“ říká Bezděková, která své šperky ráda vrství a pohrává si s množstvím, které nosí.

Dana Bezděková představuje rozšířenou kolekci TRIFFID novus
Dana Bezděková, které se často přezdívá královna českého šperku, představí na...