Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak bydlí designéři: funkcionalistický byt, obrazy od Bolfa a starožitný skleník

Design

  6:11
Nejsou sice designéři, ale rozhodně jsou zajímavým brněnským párem. Kameraman a producent Lukáš Gargulák a režisérka a scenáristka Karolina Zalabáková žijí v moravské metropoli ve funkcionalistickém bytě ze 30. let. „Bydlel v něm majitel celého domu a samozřejmě i textilní továrny, jak se na prvorepublikové Brno sluší,“ říká Zalabáková.

Kreativní boutique a audiovizuální studio Cinebonbon funguje už 15 let. Aktuálně sídlí v ateliérech VUT u bazénu na Kraví Hoře nad městem. Přijďte k nám na kávu, prý je nejlepší v Brně. foto: Archiv Karoliny Gargulák Zalabákové

Současná jídelna je bývalá zimní zahrada, z níž nám zbyla původní kameninová...
Renovace koupelny měla původně trvat dva týdny. Po 14 dnech koupání dítěte ve...

„Máme rádi starožitný skleník, který jsme si dlouhodobě zapůjčili z rodinného statku v Moravském Krasu. Kombinace nejnovějších technologií, současného designu, umění a antique kousky je náš milovaný styl, který uplatňujeme doma i ve studiu,“ říká režisérka. 

Jak sama říká, nejlépe se doma cítí všude. „Nemáme terasu, pidi balkonek má asi metr čtvereční, ale i tak je náš. Když se vrátíme z náročného natáčení nebo cesty po světě, jsme schopní být několik dnů zavření doma a pozorovat svět z povzdálí.“ 

A dodává, že má ráda, když může zůstat pár dní doma, místo toho, aby někam cestovala. Má proto i svůj vlastní výraz „staycation“, což je spojení slov “stay” a “vacation”. „Místo stresujících “dovolených” na pár dnů, kdy jenom balíte, přesouváte se a zase balíte na cestu zpět zůstanete chvíli doma v klidu. A to přesně máme na našem domově nejraději. Ráno si jít zaběhat do parku, pak se podívat na film, pak se najíst, pak jít spát, pak jít do sauny, pak se podívat na seriál a pak si užít noc. Ideálně několikrát po sobě,“ vysvětluje. 

Na této fotografii je nejdůležitější bronzová busta Tomáše Garrique Masaryka,...

Lukáš Gargulák a Karolina Gargulák Zalabáková

Kameraman a producent Lukáš Gargulák se vedle natáčení filmových i televizních projektů a vedení studia Cinebonbon.com věnuje vlastní výtvarné činnosti. Tvoří převážně bronzové skulptury vyráběné technikou odlévání do ztraceného vosku pod hlavičkou gary.cz.

Karolina Zalabáková je režisérka, scenáristka, externí dramaturgyně pro Českou televizi a spoluzakladatelka studia Cinebonbon. Po celovečerním dokumentu Batalives: Baťovské životy chystá s režisérem Janem Bártkem seriál pro teenagery s pracovním názvem FEED. Za online tvorbu pro VUT získala celoevropskou cenu EUPRIO.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!