Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak bydlí designéři: skleněné zdi versus moderní očalouněná barokní židle

Design

  5:00
Návrhářka a interiérová designérka Bea Dušek si doplňky do bytu vyrábí převážně sama. „S manželem nás možná do jisté míry ovlivnil život v Americe, ale pochopili jsme, že byt nejlépe zútulníte a doplníte artiklem ze dřeva, v svěže bílé barvě. Stačí dát do bytu bílé vysoké podlahové lišty, originální posuvné dveře, vyrobit si krbovou římsu anebo zpestřit halu nebo obývák výrazným křeslem, nápaditým polštářem,“ říká.

Bee Dušek se ale také líbí mix stylů. Moderní kuchyň versus klasický PETROF, skleněné zdi versus moderní očalouněná barokní židle, americké sofa versus retro křeslo, jedna koupelna mramorová, druhá retro. foto: Archiv B. Dušek

Z Ameriky si také dovezli jedno velice atypické křeslo. „Koupila jsem ho v městečku Wilmington, v Severní Karolíně. Bylo dovezené z Indie. Dlouho jsem nevěděla jakým potahem ho ale očalounit. Čekala jsem na správný impluz asi čtvrt roku. No a pak když to přišlo a dokonala jsem své dílo, manžel prohlásil, že to bude jeho trůn a nikdy ho nesmím prodat. Je to náš nejmilejší kus nábytku,“ říká návrhářka. 

Nejlépe se podle svých slov cítí v ložnici. „Je to místnost kde nabíjíme baterky, místnost večerního relaxu a ranního poleháváni. Tady prostě nic nemusíte. Protože máme samostatní koupelnu s vanou, dopřáli jsme si přímo v ložnici ještě takový soukromý prosklený sprchový kout. Rádi kombinujeme tradiční parkety a velkoplošné sklá, zrcadla přes 3 metry vysoké,“ vysvětluje. 

Křeslo z díly Dušek Design Studio
Kuchyň a jídelna

Ale teď v létě má nejraději klimatizaci. „Každý má přece rád poklady. Teď, jako čalounice cílím právě ke křeslům. Ačkoliv mám svojí kolekci a vyrábím nové křesla, nezapomenu na ty časy, kdy popelnice, bazary a antikvariáty byli mými nejlepšími kamarády. Šlo o vášeň z úlovku originálního křesla. Takže jestli by tam bylo něco, co jsem ještě nikdy neviděla, vzala bych si to. Taková šance je ale v podstatě velice mizivá. Český nábytek není pro mne nic moc nového?“ dodává návrhářka. 

Bee Dušek se ale také líbí mix stylů. Moderní kuchyň versus klasický Petrof, skleněné zdi versus moderní očalouněná barokní židle, americké sofa versus retro křeslo, jedna koupelna mramorová, druhá retro. „Každá taková místnost, ale musí mít nějakou společnou bázy, něco so je stejné a uklidňující. Bílé vysoké lišty, stejně barevné zdi neutrální barvy, plovoucí parkety bez prahů,“ říká na závěr. 

Kuchyň a jídelna

Bea Dušek

Bea Dušek se věnuje umění již od dětství. Lásku k čalounění získala, když jako odborník v oblasti medicíny a výzkumu pracovala ve Velké Británii. Bea Dušek se designu a výrobě křesel věnuje od roku 2012 a každý projekt pojímá jako umělecké dílo, kde rám křesla se stává rámem obrazu. Důležité je, aby vždy vznikl originální a unikátní produkt. Ke každému projektu přistupuje individuálně a s citem. Pro klienty vybírá druh křesla, barevnost rámu a potisk látky tak, aby s daným interérem ladila, ale zároveň vynikala. Spolupracuje s Designers Guild a v blízké budoucnosti chce spustit svojí vlastní produktovou linii.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!