14. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

OBRAZEM: Jak dlouho trvá založit značku? Studenti to stihli za týden

Tým Newintage | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tým Newintage | foto: Newintage

Dostali nelehký úkol, založit módní značku. Na začátku bylo osm studentů, kteří se navzájem neznali, na konci spolupracující tým a label Newintage.

Podnět vyšel z organizace Czechdesign, která se spojila s Fakulty multimediálních komunikací Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a v průběhu několikadenního workshopu vzniklo téměř nemožné. Kromě módní řady studenti představili i kolekci šperků a návrhy hravých interiérových doplňků.

Motiv cesty, snů a atmosféra Zlína

Workshop za Czechdesign vedl Michael Vašků a mladí designéři si vzali za úkol postavit most mezi kouzlem vintage stylu a leskem moderních technologií, objevit prvek cesty časem a životem všedních lidí. "Naše značka vytváří nové věci ve starých souvislostech. Na produktech jsou použity nové materiály a moderní technologie, přesto však zachováváme kvalitu, luxus a emoce spojené se stylem klasických vintage věcí, které se stávají populární nejen v zahraničí, ale i u nás," upřesňují studenti.


Jak se kolekce studentům podařila se můžete přesvědčit sami na výstavě v Galerii/CZD, která potrvá do poloviny září a v jejím průběhu se uskuteční několik workshopů, přednášek a soutěží. Aktuality sledujte ZDE.