15. července 2017 6:03 Lidovky.cz > Relax > Design

Karlínské centrum industriálního designu oslavilo první výročí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Vladan Běhal Design | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladan Běhal Design | foto: Vladan Běhal Design

V červnu loňského roku byl v Šaldově ulici otevřen showroom a architektonický ateliér Vladan Běhal Design, v němž si přijdou na své milovníci industriálního designu a architektury. Vedle autorského nábytku Vladana Běhala jsou zde k vidění i produkty vybraných světových designových firem z nejrůznějších částí Evropy.

Vladan Běhal Design
Nově budou v showroomu k vidění produkty firmy Creer, malé severomoravské manufaktury vyrábějící betonové objekty a dekorace do interiéru

Nejde však jen o nábytek a interiérové doplňky, za pozornost stojí i samotné prostory showroomu, které stylově odráží industriální minulost Karlína. Nadčasovost designových kousků Vladan Běhal Design je postavena na přírodních prvcích a kvalitních materiálech. Všechny kusy se vyznačují tvarovou stručností základních geometrických těles a zároveň elegancí, kterou jim dodává do posledního detailu mistrně zpracovaný materiál.

Nově budou v showroomu k vidění produkty firmy Creer, malé severomoravské manufaktury vyrábějící betonové objekty a dekorace do interiéru, či francouzské značky Objecto a Tolix. Posledně jmenovaná se specializuje na drobný nábytek z kovu. Značka Objekto je pak známá především pro sedací nábytek, ale vyrábí i celou řadu interiérových objektů, přičemž se zaměřuje na industriální design a retro modernu 50.-60. let.

Váza
Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz