Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Česká designérka navrhla kombinézy jamajských bobistek

Kombinézy, ve kterých budou závodit jamajské bobistky na olympijských hrách v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kombinézy, ve kterých budou závodit jamajské bobistky na olympijských hrách v... | foto: ČTK

ZLÍN „Kombinézy, ve kterých budou závodit jamajské bobistky na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu, navrhla česká designérka Zuzana Bahulová,“ řekl zástupce zlínské univerzity Jan Malý.

Absolventka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nyní na zlínské univerzitě působí jako lektorka kresby a malby. Již dříve navrhovala oblečení pro sportovce různých zemí pro letní olympijské hry. Nyní poprvé vymýšlela design oblečení pro zimní olympiádu.

„Požadavkem sportovkyň bylo, aby se na dresech uplatnily barvy z jamajské vlajky a motiv malého kolibříka červenozobého, což je národní pták. Hlavní část kombinézy je proto černá a je doprovázena zelenými a žlutými prvky. Ptačí motiv jsem pak umístila na zadní stranu těla,“ uvedla Bahulová, která kromě kombinézy navrhla i design šátku, bund a elastických kalhot.

Bahulová dříve aktivně sportovala, věnovala se veslování. „Ještě jako studentka Univerzity Tomáše Bati jsem měla možnost vycestovat do zahraničí na pracovní stáž, kterou jsem strávila ve firmě vyrábějící oblečení pro veslaře. Díky tomu jsem se dostala do kontaktu s různými reprezentačními družstvy,“ uvedla. V kombinézách podle jejího návrhu závodili na olympiádě běloruští, nigerští a němečtí závodníci. Pro olympiádu v Riu navrhla dresy pro veslaře Bulharska, Maďarska a Německa. Nyní se Bahulová podílí také na vývoji interaktivní animace pro mezinárodní veslařskou federaci, která řeší ideální pohyb pro veslaře.

Kombinézy, ve kterých budou závodit jamajské bobistky na olympijských hrách v...
Kombinézy, ve kterých budou závodit jamajské bobistky na olympijských hrách v...

„Dnešní technologie umožňují, že člověk může zůstat doma ve Zlíně, a přitom pracovat na zakázkách doslova pro celý svět. Čas od času je třeba vyjet do zahraničí, ale vždycky se můžu vrátit tam, kde čerpám inspiraci,“ uvedla Bahulová.

Oblečení českých sportovců pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu vytvořila firma Alpine Pro, poprvé se na vzniku kolekce přímo podíleli i samotní sportovci. Výrazným poznávacím znamením kolekce je čepice „Raškovka“, podobná té, v níž závodil skokan na lyžích Jiří Raška a v roce 1968 v ní získal v Grenoblu první českou zlatou medaili ze zimní olympiády.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!