2. května 2016 7:11 Lidovky.cz > Relax > Design

Liberec má pestrý hotel, každý pokoj navrhl jiný designér

Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci otevřel řadu designových pokojů, z nichž... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci otevřel řadu designových pokojů, z nichž... | foto: ČTK

V libereckém hotelu Imperial dokončili prvních 18 pokojů, jejichž podobu navrhli převážně čeští designéři. Do budoucna by designových pokojů mělo být v hotelu 36 a další dva budou v retro stylu, tedy v podobě, jakou dostaly po rekonstrukci hotelu v 80. letech minulého století. V České republice jde o ojedinělý projekt, pokoje by se měly stát jakousi galerií moderního designu, řekl novinářům majitel hotelu Lukáš Pytloun.

Imperial byl na dnešní třídě 1. máje postaven v roce 1930 podle návrhu Pavla Zeha. Je to téměř konstruktivistická stavba se symetrickým členěním čelní fasády a prvky art-deco. Mimo vnější podoby se však z toho původního mnoho nezachovalo, hotel totiž prošel v 80. letech kompletní a dost necitlivou rekonstrukcí. Zůstalo původní schodiště z terasa, původní je i zábradlí a jeho dřevěná podesta. K podobě z 30. let se vrátila i vstupní hala hotelu, která je po letech znovu otevřeným prostorem.

Rekonstruovaný hotel se pro turisty otevřel loni v září, hotova však byla jen část pokojů. Teď se otevírají další - designové, práce ale budou ještě pokračovat. Pytloun, jehož hotelový řetězec vlastní pět hotelů a penzionů v Liberci a další v Harrachově, přiznal, že v minulosti podobu svých hotelů i jejich interiéry navrhoval sám. „Byl jsem přesvědčen o tom, že to udělám nejlíp,“ řekl. Spolupráci s designéry ale ocenil a do budoucna s nimi chce víc spolupracovat. Spokojeni byli i architekti.

Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci otevřel řadu designových pokojů, z nichž...
Pytloun Grand Hotel Imperial v Liberci otevřel řadu designových pokojů, z nichž...

Třeba pro Barboru Mluvkovou nebyla práce v Imperialu první zkušeností s hotely, dělala už interiéry hotelu v Praze a loni i na Zanzibaru. V Imperialu je autorkou dvou pokojů, jeden je v hollywoodském stylu, druhý je jednolůžkový pánský pokoj v loveckém stylu, a jak sama řekla, opravdu si s nimi vyhrála. „Hotely obecně jsou fajn, protože umožňují volnost, kreativitu a tady byla možnost si udělat cokoliv. Jediné co bylo dané, byla okna a dveře a rozpočet, ten byl extrémně přísný,“ poznamenala.

Imperial nabízí například i pokoj v luxusním stylu glamour. Nebylo to jednoduché, přiznal jeho autor, designér Jan Počepický. „Musel jsem si hodně pohrát s tím prostorem, aby se mi sem všechno vešlo,“ řekl. V pokoji je mohutná postel s čalouněným čelem ve vyřezávaném rámu, třpytivé lustry s ověsky, které jsou ale nikoli z českého křišťálu, ale levnějšího akrylu. „Křišťálové by se do rozpočtu nevešly,“ řekl architekt. Nejdražším kusem v pokoji tak překvapivě nejsou svítidla ani postel, ale litinový radiátor dělaný na zakázku. „Stál 60 000 korun,“ uvedl autor pokoje.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!