Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na délce záleží. Jak vybrat kalhoty, radí mužům návrhář

Design

  10:34
Všeříkající sako a dokonalé boty jsou nepsaným zákonem. Samotné pořizování takových kousků je zábava, ale co kalhoty? Krátké, dlouhé, chinos, denimové, vlněné, tvídové, menšestrové - nevhodně zvolený typ může zcela určitě zničit veškerou vaši snahu. Bez výjimek!

Na délce záleží. Jak vybrat kalhoty, radí mužům návrhář foto: Shutterstock

Pro úplné začátečníky doporučuji mít v šatníku tři základní druhy kalhot: klasické denimové s pěti kapsami: tmavé, světlé, úzké, široké, vysoký pas či nízký záleží na vás, hlavně ať vám sedí. Což znamená vyzkoušet před zrcadlem a nejlépe se prohlédnout ze všech stran (tři zrcadla vám tento pohled umožní). Druhým typem kalhot jsou zajisté chinos, můžete je kombinovat s víceméně čímkoli. V neposlední řadě doporučuji pořízení elegantnějších kalhot z vlny. Nejedná se však o kalhoty od obleku, nýbrž samostatný kus.

Kalhoty elegantnější jsou většinou do pasu (výška kolem pasu) z několika důvodů: vaše nohy budou vypadat delší, nebudou vám tolik padat a samozřejmě v neposlední řadě pohyb v takových kalhotách je pohodlnější a vše zůstává na svém místě. Pokud nejste hipster, či návrhář není potřeba na obdiv dávat vaše spodní prádlo.

Leo Macenauer

Leo Macenauer pochází z rodiny s krejčovskou tradicí, již jeho dědeček byl ředitelem OP Prostějov. Jeho specializací je pánská móda, absolvoval stáže u Calvina Kleina či v Londýně u známého krejčího Charlieho Allena. Kromě vlastních kolekcí spolupracuje s předními firmami jako například s Festkou.

Leo Macenauer

Co jsou chinos kalhoty?

Původ nalezneme u americké armády, jedná se většinou o bavlněné kalhoty, které jsou více něž denimové a méně než společenské. Jejich barevné provedení nezná mezí, nejobvyklejší barvou je tmavě modrá, pak také světle hnědá a vojenská zelená. Jedná se o casual styl, nikdy nejsou příliš dlouhé délky, nebo-li nosí se kratší. Obecně je velmi snadné je kombinovat do vámi požadovaného výsledku: se sakem, košilí, kravatou, tričkem, motýlkem atd.

Mějte však vždy na paměti, že jakékoli kalhoty by vám měly padnout tak dobře, že i při nošení bez pásku vám nespadnou. Nekrabatí se přes stehna (pokud ano, potřebujete o velikost větší). A jsou dostatečně pohodlné v pase. Jinými slovy jakékoli kalhoty by měly korespondovat s vaší postavou, proto doporučuji si vlněné kalhoty ušít na míru. Perfektně sedící v pase, dostatečně volné aby umožňovaly pohyb a přitom zbytečně kolem vás nevlála látka. Nezapomeňte, že vaše kalhoty slouží i k přepravování nezbytností jako jsou klíče, peněženka, mobilní telefon, doklady a tak dále. Tedy myslete na velikost a počet kapes, což neznamená, že si necháte ušít kapsáče. Ty patří do lesa, na stavbu a obdobně. Navíc kapsy u elegantních kalhot mají svoje pravidla.

Co se délky týče, u formálních kalhot by při chůzi ponožky neměly být vůbec vidět. Délka kalhot by měla sahat těsně nad zem pakliže jste bosí. Volnočasový styl přeje hravosti. Pakliže jste milovníkem barevných ponožek a umíte je nosit, kalhoty si můžete dopřát kratší, nezapomeňte však sladit celkovou vizáž.

Sako vybírejte pečlivě. Jako kdybyste kupovali vůz, radí mužům návrhář

Pravidla barevnosti - tmavě modrá a šedá jsou základ, světle hnědá a khaki jsou vhodné pro denní nošení. Černou volit pouze jako formální barvu obleku. Kalhoty jsou základním artiklem ve vašem šatníku, nezáleží na typu a barevnosti, ale na tom, jak vám padnou.

Doporučení na závěr: vyhoďte úzké kalhoty (skinny) a rozhlédněte se kolem, zapátrejte, zajděte za krejčím a nechte si poradit, jaké perfektně padnou právě vám. Je pravděpodobné, že se váš styl posune o další úroveň.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...