23. března 2018 6:13 Lidovky.cz > Relax > Design

Neutichající potlesk. Trofejí pro vítěze Cen Czech Grand Design bude vzpomínka v krabičce

Nenápadná, minimalistická kovová krabička s jediným tlačítkem. Tu si jako... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nenápadná, minimalistická kovová krabička s jediným tlačítkem. Tu si jako... | foto: deform

Nenápadná, minimalistická kovová krabička s jediným tlačítkem. Tu si jako trofej letos odnesou vítězové Cen Czech Grand Design. Krabička, kterou vytvořilo studio deForm, v sobě ukrývá desítku zvukových stop určené vítězům.

Třeba potlesk, jakmile zazní sálem jejich jméno, nebo tolik potřebná pochvala, která vás v ten správný moment povzbudí v další tvorbě. Celkem bude trofej obsahovat asi desítku zvuků, z nichž jeden vznikne přímo během slavnostního večera – záznam neutichajícího potlesku po vyřčení jména absolutního vítěze. 

„Chtěli jsme zachytit atmosféru a emoci předávání cen Czech Grand Design, které je vždy velmi speciální a neopakovatelný. Následující den se vítěz probudí a zase se vše pomalu vrací do normálu, maily, práce, kancelář. Tahle kovová krychle umožní vítězi vrátit se zpátky a vychutnat si ten okamžik znovu nebo ho postrčí tím správným směrem ve chvíli tvůrčí krize,“ vysvětluje Jakub Pollág ze studia deForm. 

Celkem bude trofej obsahovat asi desítku zvuků, z nichž jeden vznikne přímo...
Celkem bude trofej obsahovat asi desítku zvuků, z nichž jeden vznikne přímo...

„Celý objekt jsme ručně vyrobili, pomocí součástek speciálně objednaných z Ameriky. Design je opravdu ryze funkční, minimalistický a strohý. Důležité pro nás bylo, aby tenhle objekt byl co nejvíc autentický a dokázal vyvolat ty samé emoce jako samotné předávání, aby to nebyl jen talisman nebo soška. Pro každého z vítězů v kategoriích je připravená mosazná varianta, absolutní vítěz pak dostane stříbrnou,“ doplňuje Václav Mlynář ze studia deForm.

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz