Sobota 4. července 2020svátek má Prokop 12 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

‚Ruský Dior‘. Jeden z nejslavnějších návrhářů světa přiveze do Prahy novou kolekci

Kolekce světoznámého módního návrháře v Praze předvede Moskevský dům módy Slavy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolekce světoznámého módního návrháře v Praze předvede Moskevský dům módy Slavy... | foto: Igor Stražin

Jeho kolekci Kořeny byla vystavena v Ermitáži a některé modely z této sbírky se staly součástí jejího Zlatého fondu. Přezdívají mu „ruský Dior“ a stal se jedním z pěti nejslavnějších módních návrhářů. Rus Slava Zajcev v červnu představí v pražském Fóru Karlín své kolekce.

Kolekce světoznámého módního návrháře v Praze předvede Moskevský dům módy Slavy Zajceva. Módní přehlídka se uskuteční 13. června a představí kolekce tohoto módního návrháře světového věhlasu s názvem Jaro-Léto 2019 a Kořeny.

Kolekce světoznámého módního návrháře v Praze předvede Moskevský dům módy Slavy...
Jeho kolekci Kořeny byla vystavena v Ermitáži a některé modely z této sbírky se...

Slava Zajcev

Slava Zajcev je nejen módním návrhářem, ale i básníkem, působí jako prezident Moskevského domu módy Slavy Zajceva a je zasloužilým ruským umělcem a čestným občanem Paříže. Stal se prvním ruským módním návrhářem uznávaným po celém světě a je označován za ruského Diora. Je také jediným Rusem, který zvítězil v soutěži Pět nejlepších módních návrhářů světa.

Sezónní kolekci připravuje Slava Zajcev pravidelně, letos mezi její hlavní znaky patří jednoduchost a strohost. I tak se ale kromě elegantních modelů v seriózních odstínech na přehlídkovém molu objeví i modely ve velice avantgardních a jasných barvách. Novinkou je potisk abstraktními až vesmírnými obrazci. V zásadě však Zajcev i zde zůstal věrný své tradici, tedy odstínům bílé, černé, červené, oranžové, světle modré a béžové.

Druhá kolekce, kterou Zajcev přiveze do Prahy, je výrazně specifičtější a odráží jeho typický styl, jímž se proslavil. Již z názvu je patrné, že se vrací ke kořenům a ruským tradicím. Představované modely jsou zdobeny tradičními ruskými vzory a vychází z lidových krojů. 

Díky tomu se ruský lidový kroj vymanil ze sféry lidového umění a dostal se mezi předměty s vysokou uměleckou hodnotou prezentované na přehlídkových molech. V roce 2016 byla kolekce Kořeny vystavena v ruské Ermitáži a některé modely z této sbírky se staly součástí jejího Zlatého fondu.

Speciálním hostem přehlídky bude známá česká módní návrhářka Beata Rajská, která se pohybuje s úspěchy na české módní scéně od roku 2001. Od té doby prezentovala své kolekce v Londýně, v Paříži, Moskvě, Mexico City, Miláně, New Yorku, Vídni a v dalších metropolích. Její přehlídky v Praze či v Karlových Varech jsou každoročně očekávanou událostí sezóny. 

Beáta Rajská a ruský návrhář Slava Zajcev (Moskva, únor 2015 Moskevský dům módy...

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny

Vybavte se na léto sexy prádlem nebo pohodlnými trenýrkami díky voucheru do e-shopu Trenýrkárna.cz.