4. června 2019 5:14 Lidovky.cz > Relax > Design

Minimalismus a prostřihy ve tvaru písmene X. Návrhářka Imreczeová představila novou kolekci

. A materiál? Převážně modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy . A materiál? Převážně modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí,... | foto: MBPFW

Minimalismus a kvalitní materiály. Tak by se dala jednoduše popsat nová kolekce úspěšné české návrhářky Zdeňky Imreczeové. „V kolekci IKSIS propojuji minimalismus s prastarými principy dvou překřížených čar písmene X, primárně symbolizujících ženskou siluetu či odkazujících na africké linkové zdobení těla a genetiku, říká návrhářka.

V kolekci IKSIS propojuji minimalismus s prastarými principy dvou překřížených...
Kolekce IKSIS

Pomocí detailů prostřižených trojúhelníků ve své kolekci Imreczeová  rozehrává hru světla a stínu s jemnou geometrií na oděvech, které kontrastují s prosvítajícím ženským tělem. 

Zdeňka Imreczeová

Zdeňka Imreczeová je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA. Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

„V kolekci uplatňuji dvě roviny, jednu plošnou, kde nechávám vyznít samotný materiál nebo si hraji se skládáním pruhů a kostek. Ve druhé linii pracuji s materiálem tak, že ho prostříhávám, ale jeho technologické zpracování je až ‚sterilní‘ – není zde prostor spatřit ‚syrovost‘ nezpracované látky. Materiálové prostřihy zde fungují jako látkové branding reliéfy,“ charakterizuje výsledný efekt Imreczeová.

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Návrhářka dále využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. A materiál? Převážně modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merino vlny.

Lidovky.cz