Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Sezony jsou minulostí. Návrhářka Pešková představila na MBPFW kolekci plnou ženského minimalismu

Design

  5:19
Nejnovější kolekce Daniely Peškové měla premiéru na letošním Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a předvedla celkem 15 outfitů převážně z vlny a hedvábí v tlumených odstínech od béžové po tmavě hnědou a černou.

Sukně, šaty, košile, kabáty a kalhoty převážně z vlny jsou doplněny hedvábím, šusťákovinou nebo materiálem v plisé úpravě. Barevnost přechází od bílé, tělové a béžové přes hnědou až po tmavé odstíny a černou. Kolekce je oproti předchozí tvorbě více syrová, zůstává ale elegantní a ženskou. foto: MBPFW

Módní designérka je věrná svému tvůrčímu rukopisu – kolekce je minimalistická a přes mužské prvky zůstává sofistikovaně ženskou. Stejně jako předchozí kolekce se ani tato neřídí módními sezónami nebo ročním obdobím. Za kolekci pro jaro/léto 2020 získala Daniela nominaci na ceny Czech Grand Design 2019 v kategorii Módní designér roku.

Sukně, šaty, košile, kabáty a kalhoty převážně z vlny jsou doplněny hedvábím,...
Nechci dělat z žen muže, ale ráda ve své tvorbě pracuji s mužskými prvky...

„Nechci dělat z žen muže, ale ráda ve své tvorbě pracuji s mužskými prvky šatníku jako jsou saka či kalhoty nebo volnější střihy. Je to však vždy v mezích ženské siluety, kterou tím chci podtrhnout. Modely jsou vždy velmi ženské,“ vysvětluje Pešková. Každá její kolekce navazuje na tu předchozí, kterou designérka doplňuje a dá se jedna s druhou snadno kombinovat napříč sezónami.

Sukně, šaty, košile, kabáty a kalhoty převážně z vlny jsou doplněny hedvábím, šusťákovinou nebo materiálem v plisé úpravě. Barevnost přechází od bílé, tělové a béžové přes hnědou až po tmavé odstíny a černou. 

Daniela Pešková

Daniela Pešková pochází z Brna. Dříve se věnovala kresbě a ilustraci, která ji postupně přivedla k módě. Je absolventkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ve studiu pokračovala v ateliéru oděvu a obuvi u Liběny Rochové na pražské UMPRUM. V roce 2012 absolvovala stáž u avantgardního holandského dua A.F. Vandevorst. Letos byla potřetí mezi nominovanými na Ceny Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku.

Autor: