Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Značka 3D tištěných brýlí otevírá v Praze svůj showroom

Design

  5:21
Nová česká značka brýlí na míru ONYX využívající k výrobě technologii barevného 3D tisku otevře 23. listopadu v pražském Karlíně svůj showroom. Díky využívané technologii a speciálním skenerů se podle zástupců značky jedná o český i světový unikát v tvorbě brýlí na míru. Informaci sdělila za výrobce Romana Horáková.

Nová česká značka brýlí na míru ONYX využívající k výrobě technologii barevného 3D tisku otevře 23. listopadu v pražském Karlíně svůj showroom. foto: ONYX

„Jedinečnost brýlí ONYX spočívá v samotném procesu výroby a v technologii barevného tisku s různou mírou průsvitu, která na světě nemá obdoby,“ sdělila za značku Romana Horáková. Proces výroby a výběru brýlí spočívá v individuálních schůzkách s klientem. Nejprve se změří a naskenuje obličej a následně se vytiskne prototyp brýlí. Originální podoba každého kusu zahrnující značné množství barevných kombinací a textur se poté odvíjí od společného kreativního procesu mezi výrobcem a klientem.

Sluneční brýle a Voynichův rukopis. Grand designérkou roku je Nastassia Aleinikava

Značka ONYX na sebe upozornila už na letošním Designbloku, kde premiérově představila část své kolekce. „Pozornost návštěvníků na místě poutala zejména instalace z prototypových komponentů brýlí, které jsou důležitým mezičlánkem při jejich samotné výrobě,“ uvedla Horáková. Brýle různých barev a tvarů si na místě každý mohl vyzkoušet. Součástí designblokové výstavy byla také kolekce ONX PURE mladé designérky Blanky Róžové.

„Vzhledem k celému konceptu založenému na atypické obrubě pro každého zákazníka, kdy si lze navolit texturu obruby i stranic a velikostně obrubu přizpůsobit každému obličeji,se jedná skutečně o unisexovou záležitost,“ uvedla Róžová.

Nápad výroby brýlových obrub na míru klientovi v Česku vznikl v roce 2017 díky nápadu vizionáře Bohumila Nagyho, který využil své zkušenosti z optiky i znalosti moderních technologií. „Na konci této cesty stojí produkt, který je unikátní nejen v českém, ale i v celosvětovém měřítku,“ uvádí majitelé na svém webu.

Autor: