Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 nejlepších japonských restaurací? Kam na nejlepší polévku miso?

Jídlo

  6:27
Sushi, syrové ryby, a nebo tradiční poklad japonské kuchyně polévka miso. Čistě japonských resturací přibývá jako hub po dešti. A není divu. Jednoduché, lehce stravitelné a přitom zdravé jídlo? Sen každého z nás. Server Lidovky.cz vytipoval pět nejlepších japonských retstaurací.

Kuřecí Teriyaki s rýží a salátem foto: Shutterstock

Planet Sushi
Restauraci Planet Sushi si oblíbili zákazníci po celém světě. Pobočka na pražském Andělu je vůbec prvním podnikem Planet Sushi u nás a přivádí na českou scénu vkusný mix japonské tradice s moderní asijskou gastronomií. A ten se zrcadlí i v interiéru - minimalistická, avšak tradiční výzdoba a obsluha v kimonech vytvářejí útulný dojem. Především sem však vyrazte na léty i mnoha zeměmi prověřené menu a vyzkoušejte například sushi sety, které oceňují i znalci japonské kuchyně. Šanci dejte rovněž trendům, které se prosazují v japonských restauracích po celém světě a v Planet Sushi nechybí – Dim-Sumu a polévce Laksa.

Sushi

Kobe restaurant Anděl
Kobe restaurant u Anděla baví stylovým prostředím s elegantními designovými prvky na stěnách. Tento japonský steakhouse ctí kořeny svého původu – město Kobe je proslulé svým vyhledávaným libovým hovězím, které se stalo národní delikatesou a je považováno za nejkvalitnější hovězí maso na světě. Nabídka restaurace tak krom slušné řádky tradičního sushi, nudlí či fusion rolek upoutá především nefalšovaným Kobe steakem. Ačkoli Japonsko brání vývozu této oblíbené pochoutky, dobytek Wagyu, ze kterého maso pochází, je chován v podobných podmínkách i na Novém Zélandu. Díky tomu může tento exkluzivní pokrm japonské kuchyně ochutnat i světová scéna.

Nejnavštěvovanější japonské restaurace podle restu

 • Planet Sushi
 • Kobe restaurant Anděl
 • Sumo Sushi & Grill Novodvorská
 • Kobe restaurant OC Chodov
 • Sushi King
 • Sushi bar Engawa
 • Yami Sushi House
 • Hanabi Sushi House
 • Gokana sushi bar
 • Sushi Sakura

Yami Sushi House
V Yami Sushi se o vás postarají kvalifikovaní kuchaři, kteří servírují jak tradiční japonské pokrmy, tak speciality z vlastních receptur. Není proto divu, že si tu zákazníci všech národností podávají dveře – krom inovativní kuchyně se rádi vracejí za pohodovým prostředím a uvolněnou atmosférou. Opěvované jsou zde zejména nápadité fusion rolky a wakame soup, v nabídce ale nemůžete sáhnout vedle.

Hanabi Sushi House
Poblíž pražské Florence se v klidném prostředí nachází útulný podnik Hanabi Sushi House. Uvítá vás v klidném prostředí s autenticky vyhlížejícími nástěnnými malbami. Z nabídky doporučujeme především opakovaně chválené Philly maki, krevety v těstíčku či nedávno přidané Aburi rolky. Pro společenské večery se zase náramně hodí masová specialita sukiyaki, kterou si připravujete sami na pánvi uprostřed stolu.

Katsura
Japonská restaurace Katsura se nachází dvě patra pod hotelem Diplomat v pražských Dejvicích. V jednoduchém podání bez zbytečných příkras se tu podává průřez japonskou kuchyní včetně sushi. Na jídlo sem chodí i hoteloví hosté, kteří přiletěli objevovat krásy Prahy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!