Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 nejlepších čínských restaurací? Kam na nejlepší Kung-pao?

Jídlo

  6:21
Kantonské nudle, vepřové po sečuánsku a vyhlášený pokrm kuře Kung-pao. Čínská kuchyň je rozmanitá a různorodá. Lisí se podle regionů, které se od sebe v jídle velmi liší. Kde si dopřát opravdu dobrou čínu? Server Lidovky.cz vytipoval 5 podniků, které stojí za to navštívit.

Čínská kuchyň (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Huang He Kolbenova a Vršovice

Za Žlutou řekou zavítejte do pražských Vysočan a Vršovic. Luxusní restaurace Huang He vám přichystá nefalšovaný orientální zážitek. Vaří se zde podle původních receptur a bere ohledy i na aktuální čínské svátky. Na nový rok jste tak dle tradice mohli ochutnat například speciality z kapra nebo proslulé masové taštičky. Ochotný personál vám pomůže s výběrem z bohatého jídelního lístku, rozhodně však nesáhnete vedle, vyzkoušíte-li polévku s krevetami nebo kachní speciality.

Čínská kuchyň (ilustrační foto)

Lotos Restaurant

Ostravský Lotos Restaurant hostil i jamajského sprintera Usaina Bolta. A z dobrého důvodu: restaurace se vyznačuje stylovým prostředím, které má šmrnc a evokuje atmosféru soudobého Hong Kongu. Na hongkongské speciality se soustředí i zdejší kuchyně, která vychází z čínských receptur, ale citlivě je upravuje podle evropských chutí. Vyzkoušíte si zde také tradiční čínské stolování, kdy se pokrmy servírují doprostřed stolu a každý si jídlo nakombinuje podle svého gusta.

Xin Tian Hao

Ve Vodičkově ulici se nachází čínská restaurace s původním interiérem, který navodí autentickou atmosféru. Je ideální pro rychlý oběd či večeři v centru města, s milou obsluhou a širokou nabídkou asijských pokrmů. Vychvalované je tu zejména maki na mnoho způsobů či neobvyklé nudle s gyrosem.

nejnavštěvovanější čínské restaurace podle restu

 • Zelená Zahrada
 • Čínská restaurace U bílého Koníčka
 • Huang He Kolbenova
 • Sakura‘s Chinese & Japanese restaurant
 • Macao & Wok
 • Xin Tian Hao
 • Huang He Vršovická
 • Lotos Restaurant
 • Wang Running sushi
 • Zlatá miska

Macao & Wok

Více než dvacetiletá tradice tohoto pražského podniku v Truhlářské ulici je zárukou kvalitního gastronomického zážitku. Zavítejte za originální čínskou kuchyní do samotného srdce Prahy a vyzkoušejte například specialitu Osm pokladů nebo cokoliv z pestré nabídky masových, zeleninových či nudlových jídel. Restaurace klade důraz na autenticitu pokrmů z těch nejčerstvějších surovin, návštěva tohoto asijského koutku v Praze tedy rozhodně stojí za to.

Zlatá miska

V kultivovaném prostředí brněnského podniku pod hradem Špilberkem ochutnáte asijskou kuchyni na úrovni a ve střízlivém interiéru. V nabídce najdete vše od sushi přes vegetariánská i masitá jídla až po typické dezerty, jako jsou smažený banán či jahody. Chválená je tu zejména absolutní klasika – kung pao. Restaurace nabízí chutná polední menu, která večer vystřídá neméně vydařená klasická nabídka.

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...