Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Gourmet tipy: o víkendu si dejte víno a steak, děti vemte na čokoládu

Jídlo

  7:00
Nadcházející víkend přímo vybízí k výletu, k tomu neodmyslitelně patří i dobré jídlo a pití. Proč se tedy nevydat přímo na gastronomický výlet? V sobotu můžete ochutnávat vína a pálenky, nebo se vydat na farmu do Soběsuk, kde vám naservírují výborný hovězí steak z ekologického chovu.
Degustace vína - ilustrační foto

Degustace vína - ilustrační foto foto: Shutterstock

Festival vína a someliérská show
do 26. března, Tábor
www.festival-vina.cz

Již potřetí hostí největší přehlídku českých a moravských vín na jihu Čech festivalové město Tábor. Na dnešní večer 18. března si rezervujte stůl v restauraci U Husičky na someliérskou show. Galavečeře se koná v restauraci hotelu Lázně 25. 3. a druhý den tu na přehlídce 250 vín můžete i zakoupit.

Tradiční hovězí hody
18.–20. 3., Angus steak house, Soběsuky, www.angus-farm.cz

Rodinná restaurace oceněná Maurerovým Výběrem i hnutím Slow Food stojí na mase plemenných býků Aberdeen Angus, kteří se pasou v okolí. Těšte se na pochoutky z prvotřídního masa z ekologického chovu.

Biomaso.

Tradiční ochutnávka jihomoravských vín
19. 3., Moravské Budějovice, www.vinarimb.wz.cz
Na Josefa se uskuteční už 15. ročník tradiční ochutnávky vín. Vinaři zvou do Besedy všechny milovníky vín a cimbálové muziky. Hrát bude skupina Majerán z Blanska. Ochutnávat vína můžete celý den - otevřeno je od 10 hodin do 23 hodin. Za vstupné zaplatíte 90 korun, senioři pak 60 korun.  V neděli 20. 3. od 9 – 11 h a následující pondělí od 15 – 17 h budou prodávána zbylá vína. 

Čokoláda - ilustrační foto.

Čokoládový svět na okraji Prahy
do 2. dubna, OC Chodov, více informací ZDE
V nákupním centru Chodov připravili interaktivní výstavu spojenou s prezentací malých čokoládových výrobců, jejichž pochoutky můžete ihned ochutnat. Představí vám tu výrobu a historii čokolády, odnesete si i zajímavý recept. Expozici si určitě užijí dospělí i děti.

Košt Martínkovských pálenek
19. 3., Martínkov (Třebíčsko), více informací ZDE
Pro ty, kteří chtějí ochutnat něco ostřejšího je v Martínkově na Vysočině přichystán Třetí Martínkovský košt pálenek. Na programu je přednáška a beseda o přípravě kvasu a výběru léčivých hub k úpravě pálenek, vyhlášení výsledků koštu a ocenění nejlepších vzorků a samozřejmě košt pálenek.

... a degustace whiskey
19. - 21. 3., Pavlov (Břeclavsko), více informací ZDE
V Pavlově na Břeclavsku zahájí oslavy svatého Patrika a příchodu jara. V pátek se v hotelu Pavlov bude ochutnávat whisky, získat můžete i Certifikát znalce whisky.  V sobotu večer zahraje kapela Shannon irskou hudbu a tanečníci z brněnského souboru La Quadrilla předvedou ukázky tradičních irských tanců. Každý z návštěvníků, který prokáže, že se jmenuje Patrik, prý navíc zdarma dostane panáka irské whisky nebo půllitr piva.

Autoři: ,

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč