23. října 2013 19:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Hovínka či vůně bobků. V Americe otevřeli první záchodovou restauraci

WC - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy WC - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LOS ANGELES V Los Angeles zahájila provoz restaurace, která se pyšní tím, že je první v Americe, která sází na záchodovou tématiku. Kdokoli, koho láká představa, že své jídlo může konzumovat na záchodové míse, tak má šanci vyzkoušet si koncept, který byl do USA dovezen z Asie, napsala agentura AFP.

Restaurace Magic Restroom, kde zákazníci sedí na porcelánových mísách a jedí ze stejně tematicky tvarovaných nádob, přilákala o víkendu, kdy byla poprvé otevřena, značný počet zájemců.

Leckdo by se mohl ptát, jak moc je lákavá představa konzumace jídla na místě připomínajícím to, kde potrava obvykle končí. Ale páteční slavnostní otevření restaurace a první víkend provozu slavily úspěch, který do značné míry rozdmýchal i zájem sdělovacích prostředků z celého světa.

ČTĚTE TAKÉ:


"Obchody posledních pár dní šly skvěle. Pořád máme plno a zákazníci čekají, až se uvolní stůl," řekl AFP číšník Daniel Chyan. Idea podobné restaurace pochází z Tchaj-wanu, dodal. "Jídlo, které podáváme, je naprosto normální, běžné tchajwanské jídlo, například dušené hovězí s nudlemi," dodal.

Ovšem záchodová tématika se nevyhnutelně odráží v menu. Na jídelním lístku se tak dají najít "černá hovínka" (čokoládová zmrzlina) či "vůně bobků" (restované vepřové s rýží). Otevření restaurace zadrnkalo na humornou notu u řady médií po celém světě, kdy například americký list The Washington Post zvolil titulek: "Majitelé záchodové kavárny splachují na úspěch" a britský Daily Mail se v titulku nevěřícně ptal: "Hovínko k večeři?"

Lidovky.cz, ČTK