Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Marocká žebírka či páje s lanýži. Na čem si budou hvězdy pochutnávat na Oscarech?

Jídlo

  14:00
LOS ANGELES - Nejvýznamnější večer filmového Hollywoodu, který letos připadá na neděli 26. února, si žádá i skvělé menu. Hvězdy, vyčerpané na těle i na duchu vyhlašováním cen Oscar, si na něm pochutnají na párty zvané Governors Ball.

Šéfkuchař Wolfgang Puck foto: Reuters

Co tedy po letošním 89. ročníku Oscarů ochutnají herečky a herci jako je Viola Davisová, Ryan Gosling či Emma Stoneová? Jak napsal zpravodajský server People, o jídla se i tentokrát postará šéfkuchař celebrit Wolfgang Puck, který vytvoří více než 50 pokrmů.

Kuřecí páje či losos

Nebude chybět široká škála předkrmů včetně tradičních Puckových specialit, jako je kuřecí páj s černými lanýži podávaný v samostatných mističkách a pokrytý máslovým listovým těstem, zapečené těstoviny se sýrem či uzený losos na krekru ve tvaru sošky Oscara.

Mezi novinky letos šéfkuchař zařadil například kořeněná marocká žebírka s parmezánovým litým koláčem ve tvaru propletených žížalek, takos z kolokázie jedlé s krevetami, mangem, avokádem a majonézou z uzených chilli papriček, nočky s dušenými houbami a smetanou ochucenou kešu ořechy, a humří kukuřičné hotdogy.

Domácí preclíky a saláty

Chybět nebudou ani tradiční zlatem poprášené cukrovinky či domácí preclíky, nebo tři různé druhy salátů včetně salátu z mladé červené řepy s jogurtem s kozím sýrem.

Puck novinářům řekl, že na menu bude něco pro každého, včetně veganských možností, jako jsou těstoviny ochucené mrkvovou šťávou, či mražené lahůdky připravené pomocí tekutého dusíku.

Šéfkuchař Wolfgang Puck s čokoládovým Oscarem

Při vymýšlení pokrmů se šéfkuchař Puck nechal inspirovat různorodou kuchyní Los Angeles, která odráží rozmanitost filmů, jež byly v letošním ročníku nominovány. Během velké události budou celebrity upíjet šampaňské Piper-Heidsieck, víno Francise Forda Coppoly a koktejly míchané z whiskey The Hilhaven Lodge. Chybět nesmí občerstvení na ledu včetně suši, krabů či havajského salátu poke ze syrových ryb.

Puck hodlá použít místní suroviny a ingredience, a samozřejmě plody moře z trvale udržitelných zdrojů, aby nakrmil 1500 hostů. Všechno jídlo, které se nesní či nespotřebuje, daruje po akci charitě bojující proti hladu Chefs to End Hunger.

Autor:

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...