16. března 2017 6:43 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Občerstvení na kolečkách. Na pražské náplavce zaparkují o víkendu food trucky

Food trucks ovládly náplavku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Food trucks ovládly náplavku. | foto: Reprofoto

Předposlední březnový víkend se na pražské náplavce odehraje náplavku jeden z největších foodtruckových festivalů v Evropě. Občerstvení na kolečkách dorazí ze všech koutů Evropy, sjede se na 40 vozidel.

Burgery jako domianta food trucks.
Návštěvníci mohou ochutnat nejrůznější pokrmy, například burgery.

Na pražskou náplavkuv sobotu 18. března přijedou pojízdná občerstvení z několika zemí. Smíchovský břeh Vltavy se totiž stane „parkovištěm“ tzv. Food Trucků. Návštěvníci mohou přijít ochutnat jídla z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a České republiky.

Jednotlivé stánky v podobě přívěsů, dodávek, rikš, kol, obřích grilů či polních kuchyní nabídnou přehlídku národních specialit i variací na ně. Food Truck Show nabídne burgery, hotdogy, ale i thajské jídlo, čerstvé těstoviny nebo třeba belgické hranolky.

Food Truck

Historie „občerstvení na čtyřech kolech“ se datuje v Americe již od roku 1872, kdy bylo jídlo podávané z vozu taženého koňmi. Festivaly pojízdných občerstvení jsou v USA velkým hitem, obvykle jde o série v různých městech po celých USA. Největší z nich, Roaming Hunger, objíždí 50 trucků a loni ho navštívilo kolem 30 000 lidí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!