23. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Hnus nebo pochoutka? V Německu se začne prodávat ‚čokoládová pizza‘

Čokoládová pizza. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čokoládová pizza. | foto: youtube.com/JunkFoodGuru

BERLÍN Sen gurmetů, nebo noční můra? Na německý trh v dubnu dorazí nová „čokoládová pizza“. Chystá se jí prodávat Dr. Oetker a zatím je jedna věc jistá: po ananasech to bude další „pizzová“ kontroverze, která zahýbe míněním na sociálních sítích.

Pizza má vážit kolem 300 gramů a celkem mít asi 1000 kalorií. Na rozdíl od běžných pizz nebude mít tomatový podklad s mozzarellou, ale všude bude čokoláda.

Má se přitom jednat o nabídku, která na pultech zůstane už natrvalo. Od dubna bude k nalezení v německých supermarketech pod názvem „Dolce al Cioccolato“. „Je to alternativa k dortům, ale je to spíše pizza než dort,“ řekl listu Die Welt tiskový mluvčí Bielefeld Food Group.

Poleva má být z části čokoládový podklad, maliny z mléčné čokolády a z části kusy pevné čokolády. Kupodivu ani při pečení na 200 minut se čokoláda nerozteče, všímá si Die Welt.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.