Pátek 17. ledna 2020svátek má Drahoslav 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Ochutnejte Latinskou Ameriku na Andělu

El Barrio de Ángel  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy El Barrio de Ángel | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

Restaurant El Barrio de Ángel najdete v Lidické ulici na Smíchově. Z kulisy rachocení a cinkání tramvají vstoupíte přes vydřevené zádveří po sklepních schodech do světa pamp, býků, fotbalu, Jorgeho Luise Borgese a samozřejmě jihoamerických jídel.

Kuřáci a nekuřáci jsou zde důsledně odděleni, nekuřáckému prostoru vedle žánrových fotek dominuje obrazovka, na které se didakticky střídají druhy hovězího masa a způsoby jejich přípravy na grilu. Kuřácký prostor je rozlehlejší a členitější, nabízí i intimnější zákoutí.

Atmosféru tu vytvářejí vycpané býčí hlavy a nejrůznější latinskoamerické předměty na původním obnaženém cihlovoopukovém zdivu, tomu nenásilně pomáhá reprodukovaná – večer i živá – hudba.

ČTĚTE TAKÉ:

Kuchyň nabízí plejádu především argentinských a brazilských jídel. Obsluha se vám věnuje úměrně naplněnosti podniku. Nabídka poledních jídel se obměňuje po týdnu a nabízí velikosti Ma XL.

Po sopa indiana (25 Kč), což je taková indiánská obdoba hrstkové polévky, přišel na řadu rukolový salát s parmezánem (109 Kč), rumpsteak medium s opečeným bramborem (200 g, 179 Kč) – pravda, z poněkud vyběhaného býka – a znamenitý filet z lososa s fenyklocibulovou omáčkou (200 g, 199 Kč) a špenátem.

Nabídka vín odpovídá stylu podniku, argentinská od Finca el Origen a chilská vína od Viňa Casablanca v jakostních i exkluzivních řadách za dosti příznivé ceny. Pivo zde točí Staropramen 12° a Granát, mají tu i lahvové brazilské speciály.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...