Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ochutnejte Latinskou Ameriku na Andělu

Jídlo

  7:00
Restaurant El Barrio de Ángel najdete v Lidické ulici na Smíchově. Z kulisy rachocení a cinkání tramvají vstoupíte přes vydřevené zádveří po sklepních schodech do světa pamp, býků, fotbalu, Jorgeho Luise Borgese a samozřejmě jihoamerických jídel.

El Barrio de Ángel foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

Kuřáci a nekuřáci jsou zde důsledně odděleni, nekuřáckému prostoru vedle žánrových fotek dominuje obrazovka, na které se didakticky střídají druhy hovězího masa a způsoby jejich přípravy na grilu. Kuřácký prostor je rozlehlejší a členitější, nabízí i intimnější zákoutí.

Atmosféru tu vytvářejí vycpané býčí hlavy a nejrůznější latinskoamerické předměty na původním obnaženém cihlovoopukovém zdivu, tomu nenásilně pomáhá reprodukovaná – večer i živá – hudba.

ČTĚTE TAKÉ:

Kuchyň nabízí plejádu především argentinských a brazilských jídel. Obsluha se vám věnuje úměrně naplněnosti podniku. Nabídka poledních jídel se obměňuje po týdnu a nabízí velikosti Ma XL.

Po sopa indiana (25 Kč), což je taková indiánská obdoba hrstkové polévky, přišel na řadu rukolový salát s parmezánem (109 Kč), rumpsteak medium s opečeným bramborem (200 g, 179 Kč) – pravda, z poněkud vyběhaného býka – a znamenitý filet z lososa s fenyklocibulovou omáčkou (200 g, 199 Kč) a špenátem.

Nabídka vín odpovídá stylu podniku, argentinská od Finca el Origen a chilská vína od Viňa Casablanca v jakostních i exkluzivních řadách za dosti příznivé ceny. Pivo zde točí Staropramen 12° a Granát, mají tu i lahvové brazilské speciály.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!