Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ochutnejte Latinskou Ameriku na Andělu

Jídlo

  7:00
Restaurant El Barrio de Ángel najdete v Lidické ulici na Smíchově. Z kulisy rachocení a cinkání tramvají vstoupíte přes vydřevené zádveří po sklepních schodech do světa pamp, býků, fotbalu, Jorgeho Luise Borgese a samozřejmě jihoamerických jídel.

El Barrio de Ángel foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

Kuřáci a nekuřáci jsou zde důsledně odděleni, nekuřáckému prostoru vedle žánrových fotek dominuje obrazovka, na které se didakticky střídají druhy hovězího masa a způsoby jejich přípravy na grilu. Kuřácký prostor je rozlehlejší a členitější, nabízí i intimnější zákoutí.

Atmosféru tu vytvářejí vycpané býčí hlavy a nejrůznější latinskoamerické předměty na původním obnaženém cihlovoopukovém zdivu, tomu nenásilně pomáhá reprodukovaná – večer i živá – hudba.

ČTĚTE TAKÉ:

Kuchyň nabízí plejádu především argentinských a brazilských jídel. Obsluha se vám věnuje úměrně naplněnosti podniku. Nabídka poledních jídel se obměňuje po týdnu a nabízí velikosti Ma XL.

Po sopa indiana (25 Kč), což je taková indiánská obdoba hrstkové polévky, přišel na řadu rukolový salát s parmezánem (109 Kč), rumpsteak medium s opečeným bramborem (200 g, 179 Kč) – pravda, z poněkud vyběhaného býka – a znamenitý filet z lososa s fenyklocibulovou omáčkou (200 g, 199 Kč) a špenátem.

Nabídka vín odpovídá stylu podniku, argentinská od Finca el Origen a chilská vína od Viňa Casablanca v jakostních i exkluzivních řadách za dosti příznivé ceny. Pivo zde točí Staropramen 12° a Granát, mají tu i lahvové brazilské speciály.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...