Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kalina má všechno, skvělou kuchyni i víno. Co víc chtít?

Restaurace Kalina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Restaurace Kalina | foto: MAFRA - Vikror Chlad

Gourmet restaurant Kalina najdete na Starém Městě v Dlouhé ulici, pár kroků od Staroměstského náměstí. Interiér není rozlehlý, svou elegantní jednoduchostí skoro připomíná galerii. Všechna světla jsou tu však namířena na stoly, protože právě tam se odehrává umělecký zážitek.

Šéfkuchař Kalina pro svou gurmánskou koncepci razí název Nová pražská kuchyně, který upomíná na skutečnost, že Praha byla v lepších dobách vždy průsečíkem evropských vlivů. Zde se tyto vlivy velice šťastně setkávají na talířích a ve sklenicích. Podpora obsluhujících a someliérů je precizní jak v odbornosti, tak v pohybu – vypadá to, jako by prošli školením v taneční škole Duncan centre. 

Pro pochopení kvality kuchyně stačí okusit jídla z obědového menu. Obě ukázky – jak míchaný salát s terinou ze zajíce a nadívaná vepřová panenka s pikantní omáčkou a pečeným bramborem (290 Kč) s doporučeným červeným vínem Cotes du Rhone, tak květáková polévka s modrým sýrem a jehněčí dušená plec s bramborovou kaší (290 Kč) byly vynikající a potvrdily proklamaci podniku, že na talíř dostanete vždy zdravé a rafinované jídlo. To platí dvojnásob o „večerních“ jídlech, která jsou už ale samozřejmě dražší. 

Stejný důraz jako na jídlo je tu kladen na víno. Kolekce nabízených vín se orientuje hlavně na Champagne a další významné francouzské oblasti, nechybí tu ale ni vybrané české, italské, německé či rakouské značky. Kdo chce zůstat u piva, dá si třetinkový Pilsner Urquell v lahvi. 


Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...