Neděle 16. května 2021svátek má Přemysl 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Spolek pro ochranu zvířat zahájil kampaň proti množírnám psů

Množírna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Množírna. | foto: Facebook - Množitelé psů z Prahy

PRAHA Spolek pro ochranu opuštěných zvířat dnes zahájil novou kampaň proti množírnám psů. Je zaměřena na zájemce o čistokrevné psy bez průkazu původu, kteří je chtějí pořídit levně a hledají je přes inzertní servery. Spolek současně upozorňuje na praktiky, které tito lidé takto nevědomky finančně podporují.

Základem kampaně s názvem Může se to stát i vám je video natočené na základě skutečného příběhu, které bude kromě sociálních sítí promítáno na velkoplošných obrazovkách v Praze, Brně a Olomouci. Spot bude promítán také v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Doprovázet jej bude plakátová kampaň na nádražích v Praze, středních Čechách a v Brně.

Kampaň upozorňuje na to, že štěňata z množíren jsou většinou vystresovaná, mají zdravotní problémy a jsou často geneticky poškozená. Hrozí proto nebezpečí, že budou často nemocná, nebo brzy zemřou. Lidé by si proto měli rozmyslet, zda není vhodnější pořídit si zvíře z útulku nebo s průkazem původu od seriózního chovatele, který bude ochoten ukázat, kde štěně vyrůstalo.

„Množírny nejsou ničím jiným než psími koncentráky. A lidé, kteří něco takového provozují, si nezaslouží jiné označení, než šmejdi,“ uvedla Václava Brabcová ze Spolku na ochranu opuštěných zvířat. Ráda by, aby se toto označení pro pořadatele podvodných předváděcích akcí pro seniory ujalo také pro provozovatele množíren psů.

Nelegální obchod se zvířaty je podle spolku po prodeji zbraní a drog třetím nejvýnosnějším černý byznysem na světě. Česká republika patří v tomto směru k předním „velmocem“.

Kampaň, na které se podílela herečka Patricie Solaříková, se uskuteční ve dvou vlnách, v září a v prosinci. Důvodem je to, že lidé často pořizují domácí mazlíčky svým dětem k zahájení školního roku a k Vánocům.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...