Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Spolek pro ochranu zvířat zahájil kampaň proti množírnám psů

Množírna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Množírna. | foto: Facebook - Množitelé psů z Prahy

PRAHA Spolek pro ochranu opuštěných zvířat dnes zahájil novou kampaň proti množírnám psů. Je zaměřena na zájemce o čistokrevné psy bez průkazu původu, kteří je chtějí pořídit levně a hledají je přes inzertní servery. Spolek současně upozorňuje na praktiky, které tito lidé takto nevědomky finančně podporují.

Základem kampaně s názvem Může se to stát i vám je video natočené na základě skutečného příběhu, které bude kromě sociálních sítí promítáno na velkoplošných obrazovkách v Praze, Brně a Olomouci. Spot bude promítán také v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Doprovázet jej bude plakátová kampaň na nádražích v Praze, středních Čechách a v Brně.

Kampaň upozorňuje na to, že štěňata z množíren jsou většinou vystresovaná, mají zdravotní problémy a jsou často geneticky poškozená. Hrozí proto nebezpečí, že budou často nemocná, nebo brzy zemřou. Lidé by si proto měli rozmyslet, zda není vhodnější pořídit si zvíře z útulku nebo s průkazem původu od seriózního chovatele, který bude ochoten ukázat, kde štěně vyrůstalo.

„Množírny nejsou ničím jiným než psími koncentráky. A lidé, kteří něco takového provozují, si nezaslouží jiné označení, než šmejdi,“ uvedla Václava Brabcová ze Spolku na ochranu opuštěných zvířat. Ráda by, aby se toto označení pro pořadatele podvodných předváděcích akcí pro seniory ujalo také pro provozovatele množíren psů.

Nelegální obchod se zvířaty je podle spolku po prodeji zbraní a drog třetím nejvýnosnějším černý byznysem na světě. Česká republika patří v tomto směru k předním „velmocem“.

Kampaň, na které se podílela herečka Patricie Solaříková, se uskuteční ve dvou vlnách, v září a v prosinci. Důvodem je to, že lidé často pořizují domácí mazlíčky svým dětem k zahájení školního roku a k Vánocům.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!