Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spolek pro ochranu zvířat zahájil kampaň proti množírnám psů

Magazín

  5:31
PRAHA - Spolek pro ochranu opuštěných zvířat dnes zahájil novou kampaň proti množírnám psů. Je zaměřena na zájemce o čistokrevné psy bez průkazu původu, kteří je chtějí pořídit levně a hledají je přes inzertní servery. Spolek současně upozorňuje na praktiky, které tito lidé takto nevědomky finančně podporují.

Množírna. foto: Facebook - Množitelé psů z Prahy

Základem kampaně s názvem Může se to stát i vám je video natočené na základě skutečného příběhu, které bude kromě sociálních sítí promítáno na velkoplošných obrazovkách v Praze, Brně a Olomouci. Spot bude promítán také v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Doprovázet jej bude plakátová kampaň na nádražích v Praze, středních Čechách a v Brně.

Kampaň upozorňuje na to, že štěňata z množíren jsou většinou vystresovaná, mají zdravotní problémy a jsou často geneticky poškozená. Hrozí proto nebezpečí, že budou často nemocná, nebo brzy zemřou. Lidé by si proto měli rozmyslet, zda není vhodnější pořídit si zvíře z útulku nebo s průkazem původu od seriózního chovatele, který bude ochoten ukázat, kde štěně vyrůstalo.

„Množírny nejsou ničím jiným než psími koncentráky. A lidé, kteří něco takového provozují, si nezaslouží jiné označení, než šmejdi,“ uvedla Václava Brabcová ze Spolku na ochranu opuštěných zvířat. Ráda by, aby se toto označení pro pořadatele podvodných předváděcích akcí pro seniory ujalo také pro provozovatele množíren psů.

Nelegální obchod se zvířaty je podle spolku po prodeji zbraní a drog třetím nejvýnosnějším černý byznysem na světě. Česká republika patří v tomto směru k předním „velmocem“.

Kampaň, na které se podílela herečka Patricie Solaříková, se uskuteční ve dvou vlnách, v září a v prosinci. Důvodem je to, že lidé často pořizují domácí mazlíčky svým dětem k zahájení školního roku a k Vánocům.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat