26. dubna 2016 13:11 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Tokijská kočičí kavárna musela zavřít kvůli zanedbávání zvířat

Kotě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kotě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

TOKIO Jednu z tokijských kočičích kaváren nechali uzavřít zdravotní inspektoři kvůli stížnostem, že jsou tu kočky zanedbané a chované v nevhodných podmínkách. Inspektory na místo přivedla upozornění zákazníků na zápach a nemocně vypadající zvířata, informovaly japonské úřady citované agenturou AFP.

Kavárna Neko no Te (Kočičí tlapka) byla jednou z mnoha v Tokiu, kde hosté mohli při upíjení kávy relaxovat hlazením koček. V poslední době se ale začaly množit stížnosti na špatné hygienické podmínky, na které úřady reagovaly několikerým varováním, než kavárnu nařídily uzavřít.

Inspektoři, kteří místo navštívili, zjistili, že se tu kočky začaly nekontrolovatelně množit, takže v době inspekce se více než 60 zvířat tísnilo v uzavřeném prostoru 30 metrů čtverečních. Povolení přitom kavárna měla na deset koček. Více než čtyři desítky koček navíc vykazovaly příznaky nachlazení.

Loni bylo v Tokiu 58 registrovaných kočičích kaváren, které si získaly popularitu i v dalších částech Japonska, Asie či na řadě míst Evropy včetně Prahy. Podobné tematické kavárny jsou v Japonsku velký byznys, který se zdaleka neomezuje jen na kočky - v dalších podnicích si hosté mohou dopřát relaxační nápoj například ve společnosti králíků, koz a dokonce i sov.

ČTK