Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Malá slůňata se v pražské Zoo mají čile k světu. Vzájemně se dotýkají choboty

Magazín

  16:00
Praha - Dvě malé sloní samičky, které se narodily během posledních dvou měsíců, se o sebe od prvních dnů zajímají. Pravidelně pijí mléko od svých matek. Ve venkovním výběhu by se mohly objevit už tento týden, podle tiskové zprávy Zoo Praha by se tak mělo stát už v úterý po poledni.

Do sloního stáda v Zoo Praha přibyla letos na jaře hned dvě mláďata. Starší samička (vpravo) se narodila 27. března, mladší (vlevo) 9. května. Celá skupina tak nyní čítá již devět členů. foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Seznamovat se chce zejména starší samička, která se narodila v březnu. Mladší slonice přišla na svět teprve v sobotu ráno, nicméně je aktivní a opětuje pokusy o kontakt.

Zajímavé byly první krůčky mladší samičky, která se po porodu držela spíše své tety Tamary, ke své matce Janitě se fixovala postupně. Dnes už ale obě slůňata pijí mateřské mléko od svých vlastních matek, což je jeden z aspektů, které chovatelé sledují.

Malou slonici v pondělí čeká zejména setkání s nejstaršími členkami stáda, samicemi Gulab a Shanti, a také další vážení.

Obě slůňata spolu navzájem interagují a často se dotýkají choboty. Březnová...
Sloní samičky od sebe dělí šest týdnů, již nyní jsou však skoro stejně velké...
Autor:
Témata: ZOO Praha, YouTube

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!